MSI B450 Tomahawk Max BIOS güncelleme sonrası RAM ve kapanma problemi

BarışMut

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 3600 MSI B450 Tomahawk Max ve 8x2 3200MHz G.Skill Sniper X RAM aldim BIOS'u güncellemeden önce RAM'lar A2 ve B2 de görünüyordu BIOS'u güncelledim B2 de RAM gözükmüyor ve eski sürüme döndüğümde RAM gözüküyor bir de PC'yi kapat dedigimde ekran kapaniyor kasa hala çalışıyor güç tuşundan kapatmadigim sürece.

Aynı anakartı kullanıyorum, yeni gelen BIOS'larda sorun var dediğiniz gibi. İlk BIOS'a düşürün sorun çözülüyor. Sorunun düzeltildiği yeni BIOS'u yakında yayınlayacaklar.

Aynı anakartı kullanıyorum, yeni gelen BIOS'larda sorun var dediğiniz gibi. İlk BIOS'a düşürün sorun çözülüyor. Sorunun düzeltildiği yeni BIOS'u yakında yayınlayacaklar.
Ram sorunu öyle çözülecek peki bu kapanmama sorunu onunla mı alakalı acaba

Bende öyle bir sorun olmadı en yeni BIOS'la bile. Siz ilk BIOS'a geri dönün. Güncellemeyin.
Peki ama ram la kapanmama sorunu sizde var degil mi
Bende öyle bir sorun olmadı en yeni BIOS'la bile. Siz ilk BIOS'a geri dönün. Güncellemeyin.
İsi sorununu core boostu kapatarak çözdüm 62 derece aida 64 ile ram sorununuda ilk bios değilde 2.cikan bipsu yükledim çözdüm

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı