MSI B450 Tomahawk Max BIOS sürümü downgrade yaparken kilitlendi

• Konuyu başlatan Ugie
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 600

Ugie

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar sayın kullanıcılar, yaklaşık 1 saat önce B450 Tomahawk Max anakartıma BIOS güncellemesi yaptım fakat görüntü gelmediği için BIOS flashback teklonojisi ile bir önceki kullandığım sürüme downgrade etmek istedim. Boş bir USB belleğini FAT32 olarak formatladım içine indiriğim BIOS güncellemesinin adını MSI.ROM yaparak flash belleğe aktardım. Bilgisayarımı kapatıp flash belleği anakarttaki doğru slota takarak flash back butonuna 1 kere bastığımda kırmızı ışık 3 kez yanıp sürekli yanık kalmaya başladı. Technopat Recep kardeşimizin ve diğer anlatan arkadaşları izleme sonucunda ışığın yanık kalmasının doğru olmadığını fark ettim ayrı ayrı tüm sürümleri bu şekilde denedim. Ve şu an kilitlendim hiçbir şekilde çözemiyorum daha önce bu sorunu yaşamış ve çözmüş olan ya da anlayan arkadaşlara önemle rica ediyorum. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunu daha önce yaşadım ve çözdüm. Çalışan bir bilgisayara o flashback için kullanmaya çalıştığın USB’yi tak. Sonra Rufus programını indir. Rufus programını açınca yukarıdan takılı olan USB’yi seç sonra da Yansıma Seçeneği isimli ayarı Freedos’a değiştir. Onu Freedos yaptıktan sonra Rufus’da başlat düğmesie bas. Bunu yaptıktan sonra USB’nin içindeki her şey silineceği için bios dosyasını tekrar USB’ye koy ve adını MSI.ROM yap. Bunları yapınca çalışması lazım.

Bilgisayarın fişini çekip BIOS pilin çıkarıp biraz bekle sonra tak.
Recep Baltaş'ın rehberindeki gibi yaparken takılı USB ( Klavye, Mouse) hiçbir şey olmasın.

O işlemi de uygulamıştım sabahtan beri denemediğim hiçbirşey kalmadı malesef bir türlü çözemedim garantiye yollayıp 20 gün beklemek te istemiyorum

Geri
Yukarı