MSI B450 Tomahawk Max için işlemci önerisi

Fiyat farkı çok bütçemi çokta zorlamak istemiyorum: S.

3600X almayın. 3600 ile 3600X arasında sondaki harf ve yanında gelen stok soğutucu dışında performans olarak hiçbir fark yok. İki işlemci de aynı seviyede performans gösterecek şekilde OC edilebiliyor. Hatta aradaki farkı iyi bir işlemci soğutucusu ile değerlendirip daha iyi performans / gürültü seviyesi elde edebilirsin.

Yakın zamanda bir GPU almayacaksan, Ryzen 3400G'ye de bir bakmanı öneririm. LOL gibi oyunlarda 100+ FPS alabilirsin. Daha sonra paran olunca da ekran kartını eklersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Son düzenleme:
3600X, 3600'e göre %2 ile %3 daha performanslı nasıl hiçbir fark yok?

Malesef daha performanslı değil. İki CPU arasındaki tek fark birin kutudan çıkan halin frekans ayarının biraz daha yüksek olması, ki aynı şeyi bir OC programı ile kendin de yapabilirsin.

Kutudan çıktığı gibi bıraktığında bile, birinin 114 FPS verdiği oyunda(Hitman 2) diğeri 115.6 FPS veriyor. Bu da %1.4 gibi bir fark yaratıyor. Basit bir OC ile 3600'ün FPS'si 115.3'e çıkartılabiliyor ve aradaki fark %0, 2'ye düşmekte.

Eğer oyun değil benim işim Photoshop diyorsan, buradaki fark 966.2 vs 957.2, yani %0.9'luk bir fark.

Daha detaylı incelemek istersen şu Video'ya bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.

3600X almayın. 3600 ile 3600X arasında sondaki harf ve yanında gelen stok soğutucu dışında performans olarak hiçbir fark yok. İki işlemci de aynı seviyede performans gösterecek şekilde OC edilebiliyor. Hatta aradaki farkı iyi bir işlemci soğutucusu ile değerlendirip daha iyi performans / gürültü seviyesi elde edebilirsin.

Yakın zamanda bir GPU almayacaksan, Ryzen 3400G'ye de bir bakmanı öneririm. LOL gibi oyunlarda 100+ FPS alabilirsin. Daha sonra paran olunca da ekran kartını eklersin.

.
3600 alıcam onda karar verdim.Ayrıca Nvidia GT 1030 ekran kartım 1 sene daha idare eder diye düşünüyorum toplucam sisteme göre düşük bi ekran kartı olsada o kadarda kötü bi ekran kartı değil bence

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı