MSI B450 Tomahawk MAX II vs ASUS Tuf Gaming B450M-Pro S

Bütçe
1700

kgnerbykl

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix 3200Mhz CL16
İşlemci
Ryzen 5 5600x
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 5 5600x işlemci ile kullanmak üzere bir anakart almak istiyorum. Öncelikle herhangi bir uyumsuzluk problemi yaşar mıyım.Bütçem 1700 lira ve başlıkta belirttiğim 2 arkadaş araştırırken gözüme çarptı. Hangisini tercih etmemi önerirsiniz?

Ayrıca bu anakartla beraber 5.besik ryzen işlemciyi kullanabilmem için bios güncelleme yapmam şart mı?

ASUS Tuf Gaming B450M-Pro S AMD

MSI B450 Tomahawk MAX II

Arkadaşlar öncelikle yorumlar için teşekkürler. Gigabyte B550 Gaming X modelini sipariş ettim. Seçici olmamdaki bir diger neden de hali hazırda işlemci elimde mevcut. Msi B550M-A Pro Anakart da mevcut. Lakin Ryzen 5 5600x için bios güncellemesi istiyor. Düşük nesil bir işlemci bulamadığım için anakartı iade edip flashback özelliği olan bir model tercih ediyorum. Gigabyte B550 Gaming X bu konuda işimi görecek gibi duruyor.

Arkadaşlar öncelikle yorumlar için teşekkürler. Gigabyte B550 Gaming X modelini sipariş ettim. Seçici olmamdaki bir diger neden de halihazırda işlemci elimde mevcut. MSI B550M-A Pro anakart da mevcut. Lakin Ryzen 5 5600X için BIOS güncellemesi istiyor. Düşük nesil bir işlemci bulamadığım için anakartı iade edip flashback özelliği olan bir model tercih ediyorum. Gigabyte B550 Gaming X bu konuda işimi görecek gibi duruyor.

Iyi tercih yapmışsin nereden aldin fiyatı dediğim fiyatmi anakart BIOS arayüz Türkçe desdekliyor uzun zamandır hayirli olsun Aorus modeller daha iyi ama sağ olsun dolar kuru fiyatları uçurdu.

N11'den aldım. Umarım sıkıntısız hallederiz.

Sikintı olmqz inşallah olsa bile garanti firmasi yapanazsa para geri aliriz benim de başima oyle geldi 1 haftalik anakartin üstüne tornavida düstü Aorus ATX 550 p Pro garantiye gönderdim 15 gun sonra iade sonucu ciktı parayi geri aldım. Kusurlu ürun notu düşüldü garanti distrübütürüde endeks bilişimdi. Normalde kullanıcı hatası denilip gknderirlerdi magdur olmadık.

Sikintı olmqz inşallah olsa bile garanti firmasi yapanazsa para geri aliriz benim de başima oyle geldi 1 haftalik anakartin üstüne tornavida düstü Aorus ATX 550 p Pro garantiye gönderdim 15 gun sonra iade sonucu ciktı parayi geri aldım. Kusurlu ürun notu düşüldü garanti distrübütürüde endeks bilişimdi. Normalde kullanıcı hatası denilip gknderirlerdi magdur olmadık.
Merhaba hocam. Ürün dün geldi. Hemen uzay montaj yapıp denedim ama anakarta güç gelmiyor. 2 farklı güç kaynağı ile denedim falan olmadı. Aynı güç kaynaklarını farklı anakartlara taktigimda sorunsuz çalıştı. Anakartın arka kısımlarında değişik cizik gibi lekeler vardı. Bugün anakartı geri kargoladim.

Dosya Ekleri

• 20220517_210502.jpg
    20220517_210502.jpg
    84,7 KB · Görüntüleme: 29
  • 20220517_210521.jpg
    20220517_210521.jpg
    91,7 KB · Görüntüleme: 16
Merhaba hocam. Ürün dün geldi. Hemen uzay montaj yapıp denedim ama anakarta güç gelmiyor. 2 farklı güç kaynağı ile denedim falan olmadı. Aynı güç kaynaklarını farklı anakartlara taktigimda sorunsuz çalıştı. Anakartın arka kısımlarında değişik cizik gibi lekeler vardı. Bugün anakartı geri kargoladim.

Kardeşim kusura bakma ceza yemistim bende daha farkli bir sorun oldu şöyleki BIOS güncelledim montajı yaptım calistirdim ekran karti fani dönmedi bense fani soktüm işlemci çalismiyor diye baktim islemci isiniyor kapattim.
Biraz uğrastim sonra hoc açilmamaya basladı PSU 8.pin besleme kablosunu cikarinca sistem çalişmaya basladi eski anakarti taktım bu sefer
Ankartta biraz uğrastim calismadi PSU 8 pini cikarinca ayni sı oldu sonra 2'sini paketleyip garantiye yolladım yeni bir anakart sipariş ettim onu bekliyorum işlwmciyi test etme sansim yok
Anakart gelmeden ama sorunlu bir model.

Geri
Yukarı