Çözüldü MSI B450 Tomahawk Max sistemde hoparlörden ses gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jingles

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 3 gündür kafayı yemek üzereyim. Bilgisayarımı işletim sistemi üzerinden sıfırladım. Sonra hoparlörden ses gelmedi. Bende MSI anakartın DVD'sinden yeniden driver kurdum olmadı. Sonra Realtek sitesine girip driver indirdim kurdum olmadı. Sonra sıfırdan format atıp yeniden anakart DVD'sinden kurdum yine olmadı. Denemediğim yol kalmadı. Hoparlör Logitech 2+1 ve çalışıyor. Hoparlörü dışarıdan taktım çalışıyor. Ne yapmam lazım? Bir de anakartın hangi bağlantı noktasına bağlamak gerekir.
L-in mi l-out mu yoksa rs-out mu CS- out mu?

5B3766C4-8567-4EB4-96D1-2F6732D3C135.jpeg

Teşekkürler, hallettim, kolay gelsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar bu zamana kadar hoparlörü l-in girişine takardım ve çalışırdı. Dediğim gibi sıfırlamadan sonra ses gelmedi. Yeniden sıfırlama , format atma yeniden driver yükleme işe yaramadı. En son hoparlörü diğer girişlerde denedim ve l- out da çalıştı. Şimdi böyle devam. Nerdeyse anakart bozuldu diye servise yollayacaktım. Yırttık yani 😀
Arkadaşlar bu zamana kadar hoparlörü l-in girişine takardım ve çalışırdı. Dediğim gibi sıfırlamadan sonra ses gelmedi. Yeniden sıfırlama , format atma yeniden driver yükleme işe yaramadı. En son hoparlörü diğer girişlerde denedim ve l- out da çalıştı. Şimdi böyle devam. Nerdeyse anakart bozuldu diye servise yollayacaktım. Yırttık yani 😀

Çözüm

Geri
Yukarı