MSI B450 Tomahawk Max vs Asus Rog Strix B450-F

halil543

Hectopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar burada yeniyim.
Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ama ASUS ROG STRIX ve MSI B450 Tomahawk arasında kaldım. Alacağım parçalar sırasıyla şunlar;

AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 RAM
Gigabyte G750H 750W 80+ Gold 14CM Fanlı Yarı Modüler PS Power
Dark Vision Pro 4 X 12 CM Dual ARGB Fan USB 3.0 T-Glass ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası.

Ekran kartım MSI NVIDIA GeForce GT 1030 var elimde yeni bir ekran kartı almayı düşünmüyorum. Bunu kullancağım yeni sistemimde. Acaba bir sıkıntı çıkarır mı? Ekran kartı, ve bu alacakalrım hangi anakartta daha iyi olur yorumlarınız bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar burada yeniyim.
Yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum ama ASUS ROG STRIX ve MSI B450 Tomahawk arasında kaldım. Alacağım parçalar sırasıyla şunlar;

AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHz DDR4 RAM
Gigabyte G750H 750W 80+ Gold 14CM Fanlı Yarı Modüler PS Power
Dark Vision Pro 4 X 12 CM Dual ARGB Fan USB 3.0 T-Glass ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası.

Ekran kartım MSI NVIDIA GeForce GT 1030 var elimde yeni bir ekran kartı almayı düşünmüyorum. Bunu kullancağım yeni sistemimde. Acaba bir sıkıntı çıkarır mı? Ekran kartı, ve bu alacakalrım hangi anakartta daha iyi olur yorumlarınız bekliyorum.

Eğer anakartı MSI B450 Tomahawk Max alabilirseniz onu tercih etmeniz daha iyi olacaktır. İleride 3000 serisi işlemciye geçmek isterseniz sadece işlemci değiştirerek sisteminizi yükseltmiş olursunuz. Max olmayan modelini de alsanız 3000 serisi işlemci kullanabilirsiniz ama bunun için BIOS güncellemesi yapmanız gerekiyor. Ayrıca Max modelinde BIOS daha gelişmiş şekilde geliyor. Ekran kartınız bu sistem için düşük kalacaktır. İleride yükseltebilirsiniz. Kasa olarak da önü kapalı bir kasaya benziyor ki bu da hava akışını azaltabilir. İmkanınız varsa kasayı farklı bir model ile değiştirebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer anakartı Msi b450 tomahawk max alabilirseniz onu tercih etmeniz daha iyi olacaktır. ileride 3000 serisi işlemciye geçmek isterseniz sadece işlemci değiştirerek sisteminizi yükseltmiş olursunuz. Max olmayan modelini de alsanız 3000 serisi işlemci kullanabilirsiniz ama bunun için bios güncellemesi yapmanız gerekiyor. Ayrıca Max modelinde bios daha gelişmiş şekilde geliyor. Ekran kartınız bu sistem için düşük kalacaktır. İleride yükseltebilirsiniz. Kasa olarak da önü kapalı bir kasaya benziyor ki buda hava akışını azaltabilir. İmkanınız varsa kasayı farklı bir model ile değiştire bilirsiniz.
Nvidia GeForce GT 1030'u en az 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum şu anki bütçemle iyi bir ekran kartı almam zor sadece lol oynuyorum zaten. Msi b450 tomahawk max üzerinde bunu 1 veya 2 sene kullansam bi sıkıntı çıkarır mı? AMD Ryzen 5 2600 'uda uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum. Sadece ekran kartım 1-2 sene sıkıntı çıkarmadan idare etsin beni bu anakart üzerinde bana yeter.

Nvidia GeForce GT 1030'u en az 1-2 sene daha kullanmayı düşünüyorum şu anki bütçemle iyi bir ekran kartı almam zor sadece lol oynuyorum zaten. Msi b450 tomahawk max üzerinde bunu 1 veya 2 sene kullansam bi sıkıntı çıkarır mı? AMD Ryzen 5 2600 'uda uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum. Sadece ekran kartım 1-2 sene sıkıntı çıkarmadan idare etsin beni bu anakart üzerinde bana yeter.

Sorun çıkarmaz 2600 ü max modeli ile de kullanabilirsiniz. Ben 2600x ile kullanıyorum ileride 3000 serisine geçmek için almıştım. Fiyat farkı çok yoksa max tercih edilebilir. Ama fazla bir fark varsa ve 2600 ile devam etmek istiyorsanız max olmayan model de işinizi görür. Asus da işinizi 2600 ile çok rahat görecektir.

Sorun çıkarmaz 2600 ü max modeli ile de kullanabilirsiniz. Ben 2600x ile kullanıyorum ileride 3000 serisine geçmek için almıştım. Fiyat farkı çok yoksa max tercih edilebilir. Ama fazla bir fark varsa ve 2600 ile devam etmek istiyorsanız max olmayan model de işinizi görür. Asus da işinizi 2600 ile çok rahat görecektir.
Asusla arasında 100 lira fark var sadece ama Asus görünüm olarak daha şık görünüyor.Tek sıkıntım ekran kartımın GT 1030 olması hangisinde daha iyi olur acaba?

Tomahawka taktim 150 FPS aldi, B450F'ye taktim 90 FPS aldi gibi bir durum olmaz.
Tomahawk daha iyi bir anakart, görünüşe aldanıp Asus almayin.
Hiç MSI anakart kullanamdım hep Asus kullanırdım ama her yerde msi tomahawk daha iyi gibi yorumlar var üstelik asusdan 100 TL daha ucuz sanırım msi alıcam artık karar verdim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı