MSI B450 Tomahawk Max vs MSI X570 Gaming

• Konuyu başlatan Weks
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 5B
Bu mesajınızdan da kolayca anlaşılacağı gibi sizin x570 bir anakarta ihtiyacınız yok. x570'in sunduğu ekstra özellikleri kullanmayacaksınız madem kaliteli bir B450 anakart size yeterli olacaktır. MSI B450 Tomahawk Max hem VRM kalitesi hem de soğutma performansı ile kaliteli bir seçim olur, BIOS güncellemesi de gerekmiyor 3. nesil Ryzen işlemciler için.

3600X almayı neden istiyorsunuz, neden 3600 değil? Ne amaçla kullanacaksınız bilgisayarı?
Oyun, edit, montaj ve çizim yapıyorum. Hızlı olmasını ve beni 6 yıl gibi bir süre idare etmesini istiyorum. Eğer 3700x B450 fikri 3600x X570 fikrinden iyiyse tabi ki 3700x alırım.

Son düzenleme:
RX5700XT PCI express 4.0 desteğine sahip alabilirseniz iyi olur.
Bu arada Gigabyte ve Asus marka anakart modellerine bakmanızı öneririm.

Neden acaba? Tam olarak benim bu soruyu ozellikle sormamın nedeni ise ben kendim B450 Tomahawk Max ile Gigabyte X570 arasında kalmamdır. İşlemcim 3600 ve ekran kartım ise 5700 XT. Yayın yapıcağım ve ayriyetten OC yapmayı pek düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 4 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı