MSI B450 Tomahawk - R3 3200G - RX 560 Uyumlu mu?

Daha fazla  
Merhaba çok önceden bir bilgasayar topladım kendime ama artık çok eskidi işlemci ve anakartı değiştirmek ve bir tane daha RAM almak istiyorum. Yüzeysel bir araştırma ile MSI B450 Tomahawk - Ryzen 3 3200G ikilisini birleştirdim akran kartım ise RX560 4 GB şu an ekran kartı alacak param yok sadece anakart RAM ve işlemci alabilirim sizce bir sorun çıkar mı? Yaptığım birleşim beni sorunsuz 1 yıl götürür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunsuz bir yıl götürüp götürmeyeceğini bilemeyiz. Ne amaçla kullandığına bağlı ama parçalarda herhangi bir uyum problemi yok.

Hocam 2200G'ye o anakartta sağlam OC yapıp kullanabilirsiniz. Neler ile ilgileniyorsunuz?
İlgilendiğiniz için teşekkür ederim ben kurcuyum yeni yeni para kazanmaya başladım aynı zamanda üniversite okuyorum iç mimarlık CAD programlarını kullanıyorum
Sorunsuz bir yıl götürüp götürmeyeceğini bilemeyiz. Ne amaçla kullandığına bağlı ama parçalarda herhangi bir uyum problemi yok.
yani genel 20 yaşında bir gencin yapacağı şekilde kullanıyorum en nihayetinde 4K render almaya çalışmayacağım sıradan kullanımlar bazen oyun vs.

2200G hakkında ve OC hakkında biraz bilgi verir misiniz
Ben işlemcim hakkında video izleyerek fikir edindim. Örneğin voltaj ne kadar olmalı gibi. Tabii her anakartta değişir bunlar. Size önerim önce gerekli konulara bakın aynı anakart ile işlemciye ne kadar voltaj vermişler diye bakın. Ben işlemcimi 4.0ghz'e çıkarabildim. Ryzen Master programı aracılığı ile Windows içinden voltaj vererek frekans arttırdım ve bulduğum stabil değeri BIOS'a uyguladım.
İşlemcim sizinkiyle aynı.

Son düzenleme:
Ben işlemcim hakkında video izleyerek fikir edindim. Örneğin voltaj ne kadar olmalı gibi. Tabii her anakartta değişir bunlar. Size önerim önce gerekli konulara bakın aynı anakart ile işlemciye ne kadar voltaj vermişler diye bakın. Ben işlemcimi 4.0ghz'e çıkarabildim. Ryzen Master programı aracılığı ile Windows içinden voltaj vererek frekans arttırdım ve bulduğum stabil değeri BIOS'a uyguladım.
peki sence ryzen 3 3200 mü alsam performansım daha iyi lur yoksa paradan kısıp 2200 alıp yanına ram mi çeksem

peki sence ryzen 3 3200 mü alsam performansım daha iyi lur yoksa paradan kısıp 2200 alıp yanına ram mi çeksem
2200 ile 3200 arasinda onemsenecek fark yok. 2200 alip RAM alirsaniz en dogrusunu yapmis olursunuz.
Ayni zamanda 2. nesil Ryzen islemcilere Windows 11 desteginin gelecegi soyleniyor. (Turkce harfler yok kusura bakmayin)

2200 ile 3200 arasinda onemsenecek fark yok. 2200 alip RAM alirsaniz en dogrusunu yapmis olursunuz.
Ayni zamanda 2. nesil Ryzen islemcilere Windows 11 desteginin gelecegi soyleniyor. (Turkce harfler yok kusura bakmayin)
anladım çok teşekkür ederim (en azından insani karakteriniz tam varsın türkçe karakteriniz olmasın :) )

Yeni konular

Geri
Yukarı