MSI B450 Tomahawk vs ASUS TUF B450-PRO GAMING

Kullandığı voltaj kontrolcüsü desteklemiyormuş.
O zaman yapacak bir şey yok zaten ASRock sırf üst model sattırmak için böyle bir şey yapmaz 🙂 Asus ile arasında olan fiyat farkı az değil zaten.

Size ufak bir konu dışı soru soracağım B550 veya X670 anakart alacak olsanız sadece marka bakımından hangisi tercih ederdiniz? Anakartlar tanıtılınca tekrar sormayı düşünüyorum.

Büyük ihtimalle Asus'a bakardım ilk. Ayarları kısıtlamasa BIOS'u cidden kolay ve rahat geliyor bana. Asus'dan sonra ASRock Taichi gibi modellere bakardım. Sonra Gigabyte Aorus en son da "Ejderiya"ya bakardım.
Asus X serisi uygun fiyatlı anakartları bende beğeniyorum.

B550 tarafında ne olur orası daha rekabetçi?

Asus X serisi uygun fiyatlı anakartları bende beğeniyorum.

B550 tarafında ne olur orası daha rekabetçi?
Gigabyte Aorus Elite gibi f/p kartlara bakardım ilk. Daha sonra aynı şekilde f/p MSI Gaming Plus ve Asus TUF'a bakardım. Aorus kartlar cidden çok karizma duruyor.

@Shimada Sensei Karışmış sanki biraz TUF Pro 128 Mbit yani 16MB çipe sahip aynı şekil B450M Pro4'de 16MB, Mbit ile MB karışıklığı olmuş galiba.
B450M Pro4 EEPROM: Macronix 25U12873F 128Mbit (16MB)
B450 TUF Pro EEPROM: GigaDevice 25LQ128C 128Mbit (16MB)
Sitelerine 128 Mb yazmış şerefsizler, inan hiç dikkat etmedim MB/Mb kısmına. Dediğin doğru. Çok özür diliyorum konu sahibinden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı