MSI B450'a-Pro Corsair RAM desteği

Yer
İstanbul/Ataşehir
Merhaba, MSI B450'a-Pro anakart kullanıyorum. CMK16GX4M2E3200C16 RAM'ler ile birlikte XMP açtığımda daha önce arada sırada kilitlenme(çoğunlukla sistem ilk açıldığında veya birkaç defa yeniden başlatmalarda BIOS ekranından Windows'a geçeceği sırada oluyordu) CPU LED ve görüntü gitmesi. Restart atarak düzelebiliyordu. Klavye. Mouse ışığıda sönüyordu. Şu an anakart ve RAM servispointte. Test için gönderdim. Ve BIOS sürümü düşürtmek için. Bu sorun şaçma bir şekilde BIOS sürümünden de olabiliyormuş. Ben her halükarda kendimi güvenceye alayım dedim. Servise göndermeden önce denemediğim yol kalmadı diyebilirim. Format, en güncel ekran kartı sürücüsü, chipset sürücüsü, ses sürücüsü, internet sürücüsü ve Windows Update'leri. Bunlarla beraber OCCT, FurMark ve AIDA64'de sistemin sınırlarını zorlayarak herhangi bir probleme maruz kalacak mı diye bakmak. Hiç bir şekilde problem yapmadı testlerde. Bu yaşamış olduğum sorunu Corsair ile iletişime geçerek belirttim. XMP kapalı halde yaşamadığımı açık konumdayken yaşadığımı söyledim. Şöyle bir mesajla iyice RAM uyumsuzluğundan emin olamama doğru ittiler beni.

Bu bellek kiti, seçtiğiniz anakart ve CPU kombinasyonuyla bir uyumluluk sorunu yaşıyormuşsunuz gibi görünüyor. Anakart hafızanızı QVL kontrol ettikten sonra MSI, hangi CPU'yu takmış olursanız olun, bu kiti anakartınızla uyumlu olarak listelemediğini görüyorum. Overclock olduğu için RAM'i XMP'ye göre garanti etmiyoruz. Bir RAM kitinin belirli bir XMP profiline yüklenebilmesi, CPU ve anakart üzerindeki tümleşik bellek denetleyicisinin bu hızlarda bir RAM kiti çalıştırma yeteneğine tamamen bağlıdır. DDR4 RAM kitlerinin yalnızca 2133MHz DDR4 spesifikasyonunda çalışacağını garanti ediyoruz. Bir kitin nominal XMP profil hızı, çoğu sistemde çalışabilmek için kiti doğruladığımız, ancak garanti edilmediğidir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Önceki RAM'ler varken bu problemler yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı