MSI B450M-A PRO BIOS güncelleme sorunu

Serkan ACAR

Decapat
MSI sitesinden BIOS'un son sürümünü indirip kurdum. Bilgisayar açılıyor ama ekran hiçbir şekilde gelmiyor. Daha önce farkli anakartlarda çözüm bulunmus ama bu anakart için çözüm bulamadım. Yardimlarinizi bekliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Anakartınıza uygun CMOS sıfırlama.
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkarın.​
2. JBAT1'i yaklaşık 5-10 saniye kısa devre yapmak için bir köprü kullanın.(Tornavida ucu da olur)​
3. Kısa devre köprüsünü JBAT1'den çıkarın.​
4. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​

Eğer bu çözüm olmaz ise 2 bellek takıyorsan, birini çıkar.

2 yöntemi de denedim hala ekran gelmiyor.
Yinede teşekkürler ilgilendiginiz için.
Eki Görüntüle 474928
Anakartınıza uygun CMOS sıfırlama.
1. Bilgisayarı kapatın ve güç kablosunu çıkarın.​
2. JBAT1'i yaklaşık 5-10 saniye kısa devre yapmak için bir köprü kullanın.(Tornavida ucu da olur)​
3. Kısa devre köprüsünü JBAT1'den çıkarın.​
4. Güç kablosunu takın ve bilgisayarı açın.​

Eğer bu çözüm olmaz ise 2 bellek takıyorsan, birini çıkar.
Başka fikriniz var mi acaba. Yada son çare servis mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda BIOS Flashback+ varsa bu rehberle kurtarabilirsiniz eski sürüme dönerek:

Anakartınızda BIOS Flashback+ varsa bu rehberle kurtarabilirsiniz eski sürüme dönerek:

Bios flashback özelliği malesef yok

merhaba serkan aynı sorundan bende muzdaripim ne yaptın çözebildinmi benimde biosu kardeşim güncelliyim deyip yapmış bişeler flashla msi sitesinden indirmiş son sürümü yükleme %100 olmuş yeniden başlatmış sistem kendini sonra ekran yok tornavida olayını denedim pili çıkardım değişen bişey yok bütün kabloları çıkardım taktım sonuç yok çok basit bir olay gibi ama bilgi olmadığından bişey yapamıyoruz yokmu anlayan anakart modeli msi b450m-a pro max garanti var ama kapsarmı bilmiyorum anlayan varsa lütfen yardım edebilirmi

merhaba serkan aynı sorundan bende muzdaripim ne yaptın çözebildinmi benimde biosu kardeşim güncelliyim deyip yapmış bişeler flashla msi sitesinden indirmiş son sürümü yükleme %100 olmuş yeniden başlatmış sistem kendini sonra ekran yok tornavida olayını denedim pili çıkardım değişen bişey yok bütün kabloları çıkardım taktım sonuç yok çok basit bir olay gibi ama bilgi olmadığından bişey yapamıyoruz yokmu anlayan anakart modeli msi b450m-a pro max garanti var ama kapsarmı bilmiyorum anlayan varsa lütfen yardım edebilirmi
Ürünü garantiye gönder ve sorun olarak görüntü alamadığını yaz. Bios'u güncellediğinden bahsetme garanti dışı olabilir .1 gün içerisinde çözüldü benim sorunum , servis güncel biosu yüklemiş.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı