MSI B450M-A PRO Max 100 derece görünüyor

Its only my echo

Hectopat
Anakartın sıcaklığı mı bu bilmiyorum ama sıcaklıklara baktığımda bazı değerler 100+ derece üstünde. Normal mi bu değerler? Aynı anakartı kullananlar HWMonitor ile bakabilir mi acaba kendi değerlerine? Tmpın 6-8 ve auxtın 1-2 100+ derece görünüyor. (Sistem boşta sayılır.)

d.PNG

a.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı bir program dene dostum. Benim de başıma böyle bir durum gelmişti. Yeni aldığım Ryzen 5 1600 AF işlemcimi 100 derece gösteriyordu ilk montaj yaptığımda. Meğer program yanlıs gösteriyormuş. AIDA64 programı kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. Bence o program ile bir daha bak.

Farklı bir program dene dostum. Benim de başıma böyle bir durum gelmişti. Yeni aldığım Ryzen 5 1600 AF işlemcimi 100 derece gösteriyordu ilk montaj yaptığımda. Meğer program yanlıs gösteriyormuş. AIDA64 programı kullanıyorum sorunsuz çalışıyor. Bence o program ile bir daha bak.
AIDA64 ile anakart sıcaklığınına nasıl bakacağım? Algılayıcı kısmında yok. System Stability Test ile de 127 derece görünüyor.

s.PNG

O anakartın sıcaklığına bakamazsınız, sensörü yok. Hali hazırda o anakartla overclock yapmamalısınız zaten, VRM soğutucuları yok. Overclock yapmadığınız sürece de sıcaklıklardan endişelenmenize gerek yok.

Son düzenleme:
O anakartın sıcaklığına bakamazsınız, sensörü yok. Hali hazırda o ekran kartıyla overclock yapmamalısınız zaten, VRM soğutucuları yok. Overclock yapmadığınız sürece de sıcaklıklardan endişelenmenize gerek yok.
Ekran kartına niye OC yapmamalıyım anlamadım. Zaten OC yapmıyorum ama merak ettim.

İşlemcinin etrafındaki VRM'lere bakarsanız üstlerinde hiçbir soğutucu olmadığını görürsünüz. Her ne kadar overclock yapılabilecek olsa da, önerilmez. Anakartın ömrünü kısaltabilirsiniz. Ben o anakartla Ryzen 5 1600AF modelini 4.0Ghz yapmayı başarmıştım ve uzun süre de onu kullandım, ama ben sıvı soğutma kullanıyorum. Siz stok soğutucu kullanıyorsanız işlemcinin sıcaklığı da VRM'lere gideceğinden ömürlerini azaltmış olursunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı