MSI B450M-A PRO Max BIOS'a Giremiyorum

Daha fazla  
Herkese merhabalar, arkadaşım Unlost Eco V2 almış. Hazır sistem ve Windows kurulu şekilde gelmişti. Zamanla PC'de yavaşlamalar, donma, kasma vs. gibi sorunlardan dolayı format atmak istedik fakat BIOS'a giremiyoruz. Windows başlatılırken DELETE tuşuna basarak BIOS'a girmeyi denedik fakat BIOS ekranı gelmiyor, siyah ekranda kalıyor. Güç var ışıklar yanıyor ve bilgisayar çalışıyor. Ama bilgisayar açılmıyor. Siyah ekranda takılıp kalıyor. Power tuşuna basıp kapatıp açınca tekrar bilgisayar açılıyor. Windows kurtarma seçeneklerinden UEFI yazılımından başlat gibi seçenekleri de denedik fakat sonuç aynı. Direkt USB'den Boot etmeyi de denedik fakat Power tuşuna basınca siyah ekran sonrası masaüstüne geliyor. F12-F8 vb. gibi tuşlarla Boot menüsüne de ulaşamıyoruz. Fastboot var diye düşünüyorum fakat BIOS'a giremediğim için ona da bakamıyorum.

Anakart: MSI B450M-A PRO Max

Herkese merhabalar, arkadaşım Unlost Eco V2 almış. Hazır sistem ve Windows kurulu şekilde gelmişti. Zamanla PC'de yavaşlamalar, donma, kasma vs. gibi sorunlardan dolayı format atmak istedik fakat BIOS'a giremiyoruz. Windows başlatılırken delete tuşuna basarak BIOS'a girmeyi denedik fakat BIOS ekranı gelmiyor, siyah ekranda kalıyor. Güç var ışıklar yanıyor ve bilgisayar çalışıyor. Ama bilgisayar açılmıyor. Siyah ekranda takılıp kalıyor. Power tuşuna basıp kapatıp açınca tekrar bilgisayar açılıyor. Windows kurtarma seçeneklerinden UEFI yazılımından başlat gibi seçenekleri de denedik fakat sonuç aynı. Direkt USB'den boot etmeyi de denedik fakat Power tuşuna basınca siyah ekran sonrası masaüstüne geliyor. F12-F8 vb. gibi tuşlarla boot menüsüne de ulaşamıyoruz. Fastboot var diye düşünüyorum fakat BIOS'a giremediğim için ona da bakamıyorum.

Anakart: MSI B450M-A Pro Max.

Aynı sorun şu an bende de var. Bir çözüm bulabildiniz mi?

Geri
Yukarı