MSI B450M-A PRO Max kaç adet sysfan girişi var?

BarbarosYANIK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar MSI B450M-A PRO Max modelinde kaç adet sysfan girişi var? Bir de kasaya ek fan alacağım SYS fan girişlerine takarak çalıştırabilir miyim fanları?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam,

Bende MSI A320M-A PRO MAX vardı, tek giriş sorunu benim de derdimdi aşağıdaki çoklayıcıdan alıp çözdüm gayet de memnunum :

Bunun bir girişini direk olarak anakart üzerindeki sys_fan'a takıyorsun, 6 tane çoklayıcı var üzerinde fanların girebileceği, bunların biri 4 pin diğerleri 3 pin şeklinde, 4 pin olan ayarlanabilir hız desteği olan fana takılıyor, bu şekilde sadece onun hızını bios'tan ayarlayıp diğerlerinin hızını da onla eşdeğer şekle getirebiliyorsun, diğer tüm fanları 3 pinlik soketlere takıyorsun. Dipnot, hız ayarlaması yapmak istediğin tüm fanlar 4 pin olmak zorunda değil diye biliyorum bir tane 4 pinlik bulundurman yeterli.

Eminim Türkiye'de de rahatça bulabilirsin, bununla beraber kasaya 4 tane daha fan yerleştirdim. Aldığım fan markası da bu :

Uygun fiyatı yerinde, sesi de normal gayet başarılı.

Çoklayıcı tavsiyeniz varmı ? Birde çoklayıcı'yı Psu'dan gelen kabloların hangisine takmam lazım bilmiyorumda
Herhangi bir kablo çoklayacı alabilirsiniz.
Hangisini takacağınız belli olur.
Aldığınızda foto atarsınız yardımcı oluruz.
Anakarta taksanız daha iyi olur.

Anakarta taksanız daha iyi olur.
Fan çoklayıcısının takılacağı yeri buldum ancak onda da egzoz fanı takılı göründüğü gibi.Birde diğer resimdeki gibi bir kablo var o ne için onuda anlamadım.
Fan çoklayıcı sağdakine takılacak sanırım mavi olana ancak egzoz fanının(kırmızı renk) bu girişini o halde nereye takacağım? Kırmızı egzoz fanının girişi.
Göründüğü gibi egzoz fanı fan çoklayıcısının takılacağı yere takılı.
Diğeride ne girişi olduğunu bilmediğim de en son ki resimde.
IMG_20200603_142120.jpg
IMG_20200603_141914.jpg
IMG_20200603_142003.jpg

Yani demek istediğim bu egzoz fanı dışarıda kalıyor fan çoklayıcısını taktığım zaman onu nereye takacağım çoklayıcıyı taktığımda :D
fgfgf.jpg

Molex çoklayıcı almam gerekiyormuş sanırım.

Son düzenleme:
Fan çoklayıcısının takılacağı yeri buldum ancak onda da egzoz fanı takılı göründüğü gibi.Birde diğer resimdeki gibi bir kablo var o ne için onuda anlamadım.
Fan çoklayıcı sağdakine takılacak sanırım mavi olana ancak egzoz fanının(kırmızı renk) bu girişini o halde nereye takacağım? Kırmızı egzoz fanının girişi.
Göründüğü gibi egzoz fanı fan çoklayıcısının takılacağı yere takılı.
Diğeride ne girişi olduğunu bilmediğim de en son ki resimde.
Eki Görüntüle 581355Eki Görüntüle 581356Eki Görüntüle 581362
Yani demek istediğim bu egzoz fanı dışarıda kalıyor fan çoklayıcısını taktığım zaman onu nereye takacağım çoklayıcıyı taktığımda :D
Eki Görüntüle 581369
Molex çoklayıcı almam gerekiyormuş sanırım.
Molex alırsanız kontrol edemezsiniz hızını falan.
Anakartta bir tane boş yer vardır herhalde.

Geri
Yukarı