MSI B450M-A PRO MAX Nasıldır?

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Selamlar,
Ryzen 3600 ve RTX 2070 ile kullanmak üzere 470 liraya MSI B450M-A PRO MAX mATX aldım.
Bu karttan alacağım performans nasıl olur?
Açıkçası biraz ucuz bir kart aldığım için ve mikro Atx olduğundan biraz tereddütüm oldu.
Biraz özellikli olsun deyince de 700 lirayı geçiyor fiyatı.
Bu anakart Ryzen 3600 ve RTX 2070 ikilisi ile nasıl olur? Mesela işlemciyi ve ekran kartını verimli kullanabilir miyim? Verimi düşürecek bir durum ya da başka bir olumsuzluk olur mu?
Anakart bu;

R5 1600 için BİOS güncellemesi mi gerekli? Sistem parçalarım şu şekilde, anakart yeterli mi?
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
MSI B450M-A PRO MAX
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16
MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+
ADATA 480GB SU630

R5 1600 için BİOS güncellemesi mi gerekli? Sistem parçalarım şu şekilde, anakart yeterli mi?
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz
MSI B450M-A PRO MAX
GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 3000MHz CL16
MSI GeForce GTX 1650 SUPER VENTUS XS OC 4GB
CORSAIR Carbide Serisi SPEC-DELTA RGB Tempered Glass 550W 80+
ADATA 480GB SU630
Belki gerekmiyordur ama bios güncellemesi basit bir işlem ve güncel olan yazılım eskisine göre daha düzgün çalışır, güncelleme gerekmese de senin sistemin için tapmanı öneririm.

RGB desteği yok.

Kusura bakma konuyu hortlatacağım. RGB desteği yoktan kasıt dahili RGB fanlı kasaların RGB sistemlerini çalıştıramıyor anlamına mı geliyor? Şimdi ben MB520 RGB veya MB511 RGB alacağım. Bu anakart ile sıkıntı olmaz değil mi?

Bu anakart fiyatına göre neden bu kadar ucuz overclock ile çoğu anakartın veremediği performansı vermesine rağmen aşırı derecede ucuz. Sebebi nedir bunun ben anlamış değilim.
Kusura bakma konuyu hortlatacağım. RGB desteği yoktan kasıt dahili RGB fanlı kasaların RGB sistemlerini çalıştıramıyor anlamına mı geliyor? Şimdi ben MB520 RGB veya MB511 RGB alacağım. Bu anakart ile sıkıntı olmaz değil mi?
Pek bilgili değilim de fan çalışır ama renkleri kontrol edemezsin diye tahmin ediyorum. Zahmet olmazsa benim soruma bakabilir misiniz bu makaledeki

Bu anakart fiyatına göre neden bu kadar ucuz overclock ile çoğu anakartın veremediği performansı vermesine rağmen aşırı derecede ucuz. Sebebi nedir bunun ben anlamış değilim.

Pek bilgili değilim de fan çalışır ama renkleri kontrol edemezsin diye tahmin ediyorum. Zahmet olmazsa benim soruma bakabilir misiniz bu makaledeki

Teşekkürler anladığım kadarıyla fanlar RGB olarak çalışır, renk geçişlerini gözlemleriz vs ama kontrolünü sağlayamayız değil mi?

Geri
Yukarı