MSI B450M-A PRO Max'a R7 3700X ve 2070 Super takılır mı?

Selamlar kardeşime sonunda bilgisayarını aldım ama ileriyi de düşündügüm için sormak geldi aklıma. ileride yani 1-2 yıl sonra yeni ekran kartımı alınca eskisini kardeşime verecegim. onun da anakartı MSI B450M-A PRO Max. ileride 2070SUPER ve R7 3700X takılır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır takılmasına ama ne kadar besleyecek, işte orası da soru işareti. VRM yapısının çok iyi olduğunu düşünmüyorum, tek 4 pin ile nereye kadar besler, o da soru işareti.

Takılır ama o anakartın o işlemciyi besleyebileceğini sanmam. VRM yapısını, VRM soğutmasının olmamasını geçtim CPU güç beslemesi 4 pin. Keşke B450M S2H alsaydınız. O anakartı 3600'e bile önermiyorum ben.

Takılır ama o anakartın o işlemciyi besleyebileceğini sanmam. VRM yapısını, VRM soğutmasının olmamasını geçtim CPU güç beslemesi 4 pin. Keşke B450M S2H alsaydınız. O anakartı 3600'e bile önermiyorum ben.

Şu an 3600 ile beraber sipariş ettik ama iptal etmeli miyim sizce?

Takılır takılmasına ama ne kadar besleyecek, işte orası da soru işareti. VRM yapısının çok iyi olduğunu düşünmüyorum, tek 4 pin ile nereye kadar besler, o da soru işareti.

Peki iptal edip ASUS Prime B450M-K ile degiştirsem nasıl olur? Aralarında 85 TL fark var sorun olmaz.

Peki iptal edip ASUS Prime B450M-K ile degiştirsem nasıl olur?
İşlemciyi, R5 3500X sipariş edip, anakarta yatırım yapılabilirdi. İşlemciyi yüksek seçip, diğer parçayı düşürmek saçma. R5 3500X'e O.C'da yapabilirsin, yatkın. Yaşın küçük, benimde ama O.C öğrenilebilecek bir olay :)

İşlemciyi, R5 3500X sipariş edip, anakarta yatırım yapılabilirdi. İşlemciyi yüksek seçip, diğer parçayı düşürmek saçma. R5 3500X'e O.C'da yapabilirsin, yatkın. Yaşın küçük, benimde ama O.C öğrenilebilecek bir olay :)

Forumda sordugumda çogu kişi 3600 demişti ama yani ASUS Prime B450M-K yapmak kötümü olur?

Peki iptal edip ASUS Prime B450M-K ile degiştirsem nasıl olur? Aralarında 85 TL fark var sorun olmaz.
Ryzen 3600+Gigabyte B450M S2H daha iyi olur. Bütçe yükselirse anakart için Gigabyte B450 Gaming X de olabilir. B450M S2H B450M-K'dan da daha iyi.

R5 3600 daha iyi ancak anakartı düşük tutmuşsunuz. Beslemeleri sıkıntılı bir model, B450 S2H daha ucuza bulunabiliyor. R7 3700X için kaliteli VRM'lere ihtiyaç duyarsın. Örneğin; Tomahawk anakart gibi, yanlış mıyım hocam? @Vorplody

Takılma konusuna takarsın ama iş yüke girdiği zaman kullanım olunca.

@Samet İsmail ilgezdi pardon, orada düşündüğümü yazamadım.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı