MSI B450M M2 Pro Max sisteme RTX 4080S takılınca DRAM ışığı yanıyor

StiltSkin

Hectopat
Merhaba, MSI B450M M2 Pro Max anakartım var. RTX 2070 Super ekran kartı kullanıyordum. Bugün RTX 4080 Super ekran kartı taktım, yeni ekran kartını takınca anakartta DRAM ışığı yanıyor beyaz bir şekilde ve hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. BIOS ekranına bile gözükmüyor. RTX 4080 Super'i çıkarıp RTX 2070 Super'i takınca bilgisayar sorunsuz açılıyor. DDU ile RTX 2070 Super'in driverlarını sildim olmadı. RAM'lerin bir tanesini çıkarttım yine olmadı, RAM'in iki farklı slotunu tek tek denedim hiçbir şekilde olmuyor. RTX 4080 Super takılı olduğu müddetçe DRAM ışığı beyaz bir şekilde yanıyor. Çıkarıp RTX 2070 Super'i takınca düzeliyor. Son çare BIOS güncelleyeceğim. Sizce neden kaynaklanıyor olabilir? Bu durumu başka yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz nedir? Ekran kartınızın tam marka modeli nedir? Kaç tane RAM'iniz var DDR4 mü 5 mi?
Kaç tane depolama aygıtınız var?
Kasada kaç tane fan var?
Ayrıyeten klavye ve fareniz Gaming mi normal mi?
Ekran kartı Galax RTX 4080 Super. İşlemcim Ryzen 5 3600 stok soğutma , Corsair Vengance DDR 4 3600Mhz 2x8 Ram, 1TB M2 SSD 4150 okuma 4150 yazma. 1 TB HDD, 4 tane 120mm fan . Klavye SS Apex Pro TKL, Mouse GamePower. İnternetten araştırdım monitörlerle beraber ortalama 520w güç çekiyor sistem, tek monitör olarakta denedim ama sonuç aynı.

Yani VGA LED yansa anlarım, DRAM yanması çok alakasız, 2 kartlada yapsa onu da anlarım, işlemci pinleriyle alakalı bir durum olabilir diye, ama diğer kart sorunsuz çalışıyor.

Ekran kartının güç girişilerini takmadan açtığınızda, DRAM yerine VGA LED yanacak mı bakar mısınız?
Tabi, deneyim yazacağım.

Yani VGA LED yansa anlarım, DRAM yanması çok alakasız, 2 kartlada yapsa onu da anlarım, işlemci pinleriyle alakalı bir durum olabilir diye, ama diğer kart sorunsuz çalışıyor.

Ekran kartının güç girişilerini takmadan açtığınızda, DRAM yerine VGA LED yanacak mı bakar mısınız?

Satıcı firmaya mail attım, onlar da güç kaynağımın 325W değerinde PCI kablosuna güç vermesi lazım ki çalıştırabilsin dedi. Böyle bir şey mümkün mü acaba? Güç kaynağımın sitesine baktım kaç W verdiği yazmıyor. Ben de yeni güç kaynağı alacağım sanırım.

Son düzenleme:
Ekran kartı Galax RTX 4080 Super. İşlemcim Ryzen 5 3600 stok soğutma, Corsair Vengeance DDR 4 3600MHz 2x8 RAM, 1TB M.2 SSD 4150 okuma 4150 yazma. 1 TB HDD, 4 tane 120mm fan. Klavye SS Apex Pro TKL, Mouse Gamepower. İnternetten araştırdım monitörlerle beraber ortalama 520W güç çekiyor sistem, tek monitör olarak da denedim ama sonuç aynı.

Tabii, deneyim yazacağım.

Satıcı firmaya mail attım, onlar da güç kaynağımın 325W değerinde PCI kablosuna güç vermesi lazım ki çalıştırabilsin dedi. Böyle bir şey mümkün mü acaba? Güç kaynağımın sitesine baktım kaç W verdiği yazmıyor. Ben de yeni güç kaynağı alacağım sanırım.

O yük altında geçerli, görüntü vermesi gerekiyor, siz dediğimi denediniz mi?

Geri
Yukarı