MSI B450M Mortar BIOS Çökme Sorunu

dakick

Centipat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
IT Administrator
Merhabalar,

Bir gün önce oyun oynadım kapattım PC'yi düzenli bir şekilde. ( It yöneticisiyim) donanım bilgime güvenirim ama MSI bu kartları biraz yoruyor beni. Geldim PC açıldıktan sonra sacmalıyor. Neyse bu sorunu çözdüm bir şekilde ama BIOS'u kontrol etmek istediğimde.

BIOS Çince ve eng dilinde sacma sapan davranıyor. Yaklaşık 30 saniye sonra da donuyor.

Flash BIOS denedim ama CMOS clear bulamadım.

Görsel aşağıdadır:

111111-min.jpg

@Murat5038

Son düzenleyen: Moderatör:
Olası çözümler;
  • Farklı bir görüntü kablosu ile farklı bir monitör üzerinde denemek.
  • Farklı bir ekran kartı ile denemek. (Mümkünse NVDIA)
  • Farklı bellekler ile denemek.
Ayrıca forumda genellikle arızalar hiç beklenmeyen parçalardan çıkıyor, çoğu kullanıcı da garantiye gönderiyor, hala tam çözümünü bulabilmiş değilim.

Son düzenleme:
Beyler monitör imkanım yoktu ama TV ye bağladım, sorun çözüldü. NE kadar saçma birşey bu yahu. Monitör BIOS u nasıl etkiliyor olabilir kafam gram almıyor. Ama sorun çözüldü çok teşekkür ediyorum arkadaşlar ilginize.

hayatımda ilk kez bir arzayı çözemedimya pc de yanarımda ona yanarım.. kafayi yicem bu bios olayına gidip son sistem monitör alacağım en sonunda
sorunu çözdüm dostlar.. tv asla kullanmayın desteklemiyor.. güncel bir monitör kullanın.. gaming monitör tercih özellikle. eski tip monitörlerde ise 2,3 yıl önceki vga modellerinde ise vga var ise aktif dönüştürücü kullanın.. bizzat yaptım ne biosta sorun var ne sistemde. düzeldi..
sorunu çözdüm dostlar.. tv asla kullanmayın desteklemiyor.. güncel bir monitör kullanın.. gaming monitör tercih özellikle. eski tip monitörlerde ise 2,3 yıl önceki vga modellerinde ise vga var ise aktif dönüştürücü kullanın.. bizzat yaptım ne biosta sorun var ne sistemde. düzeldi..

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı