MSI B450M PRO M.2 Max anakarta 240 GB M.2 SSD önerisi

ErtuğrulKC

Hectopat
Daha fazla  
Bu anakarta uyumlu SSD'lerin listesini bulamadım maalesef.
Bu ikisini buldum şimdilik uygun fiyatlı olarak ama uyumlu mu? Bilemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
XPG S40G'nin ışıklandırması yüzünden 80 dereceye çıktığı söyleniyor, tavsiye etmem.
James eşek'e hiç bulaşma, onu direkt ele çünkü bu tür markalara güvenmeni önermem.
Benim önereceğim SSD kesinlikle XPG SX8200 256 GB olacaktır. Herhangi bir sorunu bulunmuyor ve 970 Evo ile benzer okuma yazma hızına sahip.

James eşek'e hiç bulaşma, onu direkt ele çünkü bu tür markalara güvenmeni önermem.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
:( Hocam direkt izleyin demiyorum ama göz atın derim. (Kanser olabilirsiniz).

S40G modeli ısınıyor ve M2 SSD'lerin baş düşmanı ısıdır. SX8200 çok iyi bir model, almanızı ben de öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
:( hocam direkt izleyin demiyorum ama göz atın derim. (Kanser olabilirsiniz).

S40G modeli ısınıyor ve M.2 SSD'lerin baş düşmanı ısıdır. SX8200 çok iyi bir model, almanızı ben de öneririm.

SX8200 uyumlu mudur anakarta hocam sakata gelmeyelim :)
XPG S40G'nin ışıklandırması yüzünden 80 dereceye çıktığı söyleniyor, tavsiye etmem.
Benim önereceğim SSD kesinlikle XPG SX8200 256 GB olacaktır. Herhangi bir sorunu bulunmuyor ve 970 Evo ile benzer okuma yazma hızına sahip.

James'e 3 yıl garantisinden dolayı bir güvenme hissi gelmişti hocam o kadar kötümüdür.

SX8200 uyumlu mudur anakarta hocam sakata gelmeyelim :)

James'e 3 yıl garantisinden dolayı bir güvenme hissi gelmişti hocam o kadar kötümüdür.
Anakart modeliniz nedir? 3 yıl garanti göz boyama, mallara güvendiklerinden değil de çok sorun çıkarttığı için. FSP, bazı ürettiği mallara 5 yıl garanti sunuyor ama onlar güvendikleri için. Çok fazla bütçeniz yok ise ve render işleri yapmıyorsanız da S-ATA SSD yetecektir.

:( Hocam direkt izleyin demiyorum ama göz atın derim. (Kanser olabilirsiniz).

S40G modeli ısınıyor ve M2 SSD'lerin baş düşmanı ısıdır. SX8200 çok iyi bir model, almanızı ben de öneririm.
2:40-2:48 😄 Bu arkadaş neyin kafasını yaşıyor?

Anakart modeliniz nedir? 3 yıl garanti göz boyama, mallara güvendiklerinden değil de çok sorun çıkarttığı için. FSP, bazı ürettiği mallara 5 yıl garanti sunuyor ama onlar güvendikleri için. Çok fazla bütçeniz yok ise ve render işleri yapmıyorsanız da s-ata SSD yetecektir.

Anladım hocam dolar düşerse yakın zamanda PC toplayacağım da şimdiden belirliyorum almayı düşündüğüm anakart başlıkta yazıyor.

Anladım hocam dolar düşerse yakın zamanda PC toplayacağım da şimdiden belirliyorum almayı düşündüğüm anakart başlıkta yazıyor.
Çok pardon, kaçırmışım. SSD türü NVMe, yani saniyede GB okuma/yazma değerleri sunan bir teknoloji, anakartınızın da desteği bulunuyor.

Çok pardon, kaçırmışım. SSD türü NVMe, yani saniyede GB okuma/yazma değerleri sunan bir teknoloji, anakartınızın da desteği bulunuyor.

Geçen okudum, sanırsam her NVMe M.2 SSD'ler her destekleyen anakarta uymuyormuş hatta B450 serisinin bir anakartının listesini atmışlardı.

Geçen okudum, sanırsam her NVMe M.2 SSD'ler her destekleyen anakarta uymuyormuş hatta B450 serisinin bir anakartının listesini atmışlardı.
Bazı detaylar, örneğin; anakart üzerinde olan S-ATA1 portuna bir başka depolama cihazı bağlı ise SSD görünmüyor. Onun için de anakart kitapçığına göz atılıp düzeltiliyor.

NVMe desteği sağlayan her anakarta uyuyor, ben uyumsuzluk çıkartan pek görmedim açıkçası.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı