MSI B450M-PRO M.2 Max kurulum

bkavakci

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
video kurgu, grafik animasyon
Merhaba, uzun süredir Hackintosh kullanıcısıyım. AMD sisteme yeni geçiş yaptım. Kurulum ekranına gelemiyorum, forum da benzer konulardan yola çıkarak birkaç deneme yaptım. Kurulum ekranına kadar geliyor, fakat ekranı görüntüleyemiyorum. Önyükleme gerçekleşiyor, ekran siyahta kalıyor maalesef. Konuyla ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bootloader: OpenCore.
Anakart: MSI B450M PRO M.2 Max.
İşlemci: Ryzen 5 3600.
Ekran kartı: GTX 760.
LAN: Realtek 8111h.

Big Sur kurulumu yapıyorum.
macOS Big Sur 11.2.1 (20D74) Intel & AMD kurulum imajı bu imajı kullanıyorum.
Config dosyamı ekliyorum.

Not: Gerekli BIOS ayarlarını da yaptığımı belirtmek isterim.

Teşekkürler.

Lütfen görsel paylaşınız. Linkteki EFI dosyasını kendi EFI dosyanızla değiştirin ve kendinize ait config dosyasını ayarlayın.
Cevabınız için teşekkürler, Paylaştığınız link indirilemiyor, fotoğraf paylaşılabilecek bir durum yok dediğim gibi tüm -v komutundaki önyükleme aşaması gerçekleşiyor. Yükleme ekranı geleceği sırada görüntü gidiyor. Klavye ve mouse fonksiyonları çalışır durumda oluyor

indirememe sorunu:
Hizmet Şartlarımızı ihlal ettiği için maalesef bu öğeye erişemezsiniz.

Cevabınız için teşekkürler, Paylaştığınız link indirilemiyor, fotoğraf paylaşılabilecek bir durum yok dediğim gibi tüm -v komutundaki önyükleme aşaması gerçekleşiyor. Yükleme ekranı geleceği sırada görüntü gidiyor. Klavye ve mouse fonksiyonları çalışır durumda oluyor

indirememe sorunu:
Hizmet Şartlarımızı ihlal ettiği için maalesef bu öğeye erişemezsiniz.
Bunu deneyin.

teşekkür ederim, sorunum çözüldü. Emeğinize sağlık varolun :)

bir sorunum var sadece görsel olarak ekliyorum. işlemciyi tanımadı.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2021-03-29 19.18.22.png
    Ekran Resmi 2021-03-29 19.18.22.png
    86 KB · Görüntüleme: 33
İşlemci AMD olduğu için böyle bir yazı çıkıyor. Doğal bir olay yani.
merhaba tekrar, kurulum sonrası bir kaç sorunla karşılaştım onun için yardımınızı isteyecektim.

1. M.2 ssdim var takılı hızı sadece 400mb okuma yazma ile sınırlanmış gözüküyor. Daha hızlı bi SSD normalde

2. Ses çıkışı hdmi üzerinden monitörden veriyor sadece.

Bu konularda da yardımcı olursanız sevinirim @Yiğit Gençer

Son düzenleme:

Geri
Yukarı