Çözüldü MSI B450M PRO M.2 Max Ryzen 5 3600 ile kullanılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Enis KELEŞ

Centipat
Anakart: MSI B450M PRO M.2 Max.
Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super Gaming X.
RAM: G.Skill Trident Z 2x16 32 GB 3600MHz.
PSU: Gigabyte G750H 80+ Gold.

Merhaba arkadaşlar. Yukarıdaki gibi bir sistemim var ve Ryzen 5 3600 almayı düşünüyorum. Forumda en çok MSI B450 Tomahawk önerilmiş 3. nesil Ryzen işlemciler için. Ben bu anakart ile 3600 kullanırsam herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
Standart bir kullanıcıyım oyun film birkaç program için kullanacağım. Belki 4GHz O.C yapabilirim. Sizce bu anakarta bu işlemciyi tercih etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Giriş seviyesi olarak alınabilecek en iyi kartlardan birisi. "3000 Ready" ibareli olduğu için bir sıkıntı yaşacağınızı sanmıyorum. O.C konusunda ise çok başarılı olacağını düşünmüyorum, deneme-yanılma ile mavi ekran almadığınız en iyi GHz'de kullanmaya bakarsınız.

Kullanabilirsiniz elbette. Zaten anakartınızda MAX ibari var. 3000 serisi amd işlemcileri bios update yapmadan kullanılabilir.
Giriş seviyesi kartlar olsada B serisi küçük oynamalara izin veriyor. Deneyerek görebilirsiniz sadece şimdeden birşey söylemek kendi adıma güç. İşlemcide sorun yaşamazsınız onu bilin.

Edit : Bir üstteki iletide arkadaş ile fikirlerimiz aynı ama klavyesi daha hızlıymış sanırım 😄

Kullanabilirsiniz elbette. Zaten anakartınızda MAX ibari var. 3000 serisi amd işlemcileri bios update yapmadan kullanılabilir.
Giriş seviyesi kartlar olsada B serisi küçük oynamalara izin veriyor. Deneyerek görebilirsiniz sadece şimdeden birşey söylemek kendi adıma güç. İşlemcide sorun yaşamazsınız onu bilin.

Edit : Bir üstteki iletide arkadaş ile fikirlerimiz aynı ama klavyesi daha hızlıymış sanırım 😄
Rampage KB-R9, bir anda patlar, korkusu var. Hızlı yazmak zorundayız :D

Siz benden kopya çekmişsiniz belli (!)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı