MSI B450M PRO-M2 V2 vs Asus Prime B450M-K

mehmet.bilen

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Muhasebe
Arkadaşlar merhaba,

Ryzen 5 1400 işlemci ve ASUS EX-RX570 kullanan bir sistem toplamak istiyorum. Anakart konusunda bilgisiz kalıyorum. Başlıkta belirtmiş olduğum anakartlardan hangisi tercih edilebilir? Benim araştırmalarımda MSI olan anakart 3466(OC)MHz bellek değerine ulaşabiliyormuş. Ancak buna ihtiyacım yok. Stabil değerlerde hangi anakart daha sağlıklı olur sizce? MSI tarafında AUDIO BOOST ilgimi çekti açıkçası lakin ASUS tarafında böyle bir boost göremedim.

MSI B450M PRO-M2 V2 vs Asus Prime B450M-K

Ryzen 5 1400
ASUS EX-RX570 4GB
16 GB 3200 MHz Ram(Marka Belirlemedim)
120 GB SSD + 240 GB SSD
750W PSU.

Teşekkürler ve Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe zorlanabilirse, şu tür bir kart sadece 60-65 lira farka epey seviye atlatacaktır (VRM kalitesi ve genel anakart kalitesi açısından).

MSI B450M GAMING PLUS AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, microATX Anakart - inventus

Atılan iki anakarttan ise şahsen MSI olanı seçerdim. Ne kadar faz, o kadar iyi. MSI kartta 7 faz, Asus kartta ise 6 faz bulunuyor. Audio Boost vb. pek fark yaratacak teknolojiler olduğunu düşünmüyorum, genelde hepsi az çok benzer kalite standartlarını sağlıyor.

Bütçe zorlanabilirse, şu tür bir kart sadece 60-65 lira farka epey seviye atlatacaktır (VRM kalitesi ve genel anakart kalitesi açısından).

MSI B450M GAMING PLUS AMD B450, DDR4, AM4 Ryzen, SATA6Gb/s, M2, USB3.1, microATX Anakart - inventus

Atılan iki anakarttan ise şahsen MSI olanı seçerdim. Ne kadar faz, o kadar iyi. MSI kartta 7 faz, Asus kartta ise 6 faz bulunuyor. Audio Boost vb. pek fark yaratacak teknolojiler olduğunu düşünmüyorum, genelde hepsi az çok benzer kalite standartlarını sağlıyor.
B450M-A sizce nasıl?
Sinerji

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı