MSI B450M ve Ryzen 7 3800X uyumlu mu?

surmene1967

Decapat
Arkadaşlar MSI B450M GAMING Plus AM4 AMD Ryzen DDR4 soket 3466+MHz (O.C.) USB 3.1 bir anakarta sahibim ve Ryzen 7 3800X 3.9 - 4.5 GHz AM4 işlemci siparişi vermeyi düşünüyorum. Daha üst model bir anakart için şu an bir bütçem yok. Sizce bu ikili nasıl olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
arkadaşlar MSI B450M GAMING Plus AM4 AMD Ryzen DDR4 soket 3466+MHz (O.C.) USB 3.1 bir anakarta sahibim ve Ryzen 7 3800X 3.9 - 4.5 GHz AM4 işlemci siparişi vermeyi düşünüyorum. Daha üst model bir anakart için şu an bir bütçem yok. Sizce bu ikili nasıl olur?

Yeterlidir BIOS güncellemesi yapıp kullanabilirsiniz bir de başlığa tam modeli yazın hiç kimse girmeyecektir eğer değiştirmezsen.

B450M Tomahawk Max ve 3800X kullanıyorum all Core 4.5 O.C ile sıkıntısız çalışıyor ayrıca anakart mofsetleri OC ile 40 42 derece arası geziyor maksimum gayet yeterli yani.

Sıkıntı çıkarmayacaktır
Yeterlidir BIOS güncellemesi yapıp kullanabilirsiniz bir de başlığa tam modeli yazın hiç kimse girmeyecektir eğer değiştirmezsen.
B450M Tomahawk Max ve 3800X kullanıyorum all Core 4.5 O.C ile sıkıntısız çalışıyor ayrıca anakart mofsetleri OC ile 40 42 derece arası geziyor maksimum gayet yeterli yani.
Yanıtlar çok değerli oldu benim için çok teşekkür edeirm.

Açıkçası ben arada çok fark olmadığı için işlemciyi 3700X modeline düşürüp ASUS Prime X570-P öneririm.

Gaming Plus Max olmayan ise BIOS güncel değil ise çalışmaz.

Parasal anlamda fiyatları aynı. Burada ayriyeten anakart alırsak dediğiniz anakart 1600TL neden diğer anakart bu işlemciyi düzgün bir şekilde çalıştırabiliyor iken ekstradan bir anakart alalım ki? Hem o işlemci çok uzun yıllar götürür anakartı da o zaman değiştirir benim görüşüm bu.

Parasal anlamda fiyatları aynı. Burada ayriyeten anakart alırsak dediğiniz anakart 1600TL neden diğer anakart bu işlemciyi düzgün bir şekilde çalıştırabiliyor iken ekstradan bir anakart alalım ki? Hem o işlemci çok uzun yıllar götürür anakartı da o zaman değiştirir benim görüşüm bu.

Kafam biraz karıştı. Şimdi elimdeki B450M-GAMING-PLUS ile 3800x kullanılabilir mi kullanılamaz mı.
Bios güncellemesine baktığım zaman. MSI kendi sitesinde Destek: B450M GAMING PLUS | Motherboard - The world leader in motherboard design | MSI Türkiye anakart için bios güncellemesini getirmiş olarak görülüyor.
Yanıtlar çok değerli oldu benim için çok teşekkür edeirm.
Üstad anakart tam olarak bu ''
MSI B450M Gaming PLUS AM4 AMD Ryzen DDR4 Soket 3466+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
''

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı