MSI B450M'a Pro Max ses sürücüsü çalışmıyor

sezer3636

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Ryzen 5 5600
- PowerColor Hellhound RX 6600XT
- Team T-Force Delta TUF 2X8 3200 CL16
- B450 Aorus Elite
- Rampage Moon Chill 240
- Team Group Mp33 256GB
- PHANTEKS PH-P550G 550W AMP
- Gamepower Medusa 7.1- Gamepower Ogre Rgb Red Switch- Logitech G300s- msi optix g27cq4
Merhabalar anakartımı yeni aldım ama hiçbir şekilde ön ve arka jack girişleri kullanamıyorum. Driver'ı kuruyorum kendi sitesinden yine de sonuç başarısız. Sorun gider falan tıklıyorum cevap yok. HDMI ses çıkışları haricinde başka bir donanım görünmüyor anakartta. Sistemi sıfırladım eski Windows sürümü denedim yine de sonuç alamadım. USB 7.1 kulaklığım sayesinde sesi alabiliyorum. Onun haricinde hiçbir ses çıkışından ses alamıyorum.
1. sorum: BIOS ile alakalı bir durum olabilir mi? Çünkü ses sıkıntısına falan hiç dikkat etmeden BIOS güncellemesi yaptım Windows kurulumundan sonra.
2. sorum: Anakartı garantiye yollarsam kaç gün içinde gelir?
3. soru: Bu sorunu kendim çözebilir miyim?

DDU sadece ekran kartı Driver'i için diye biliyorum.

Yanlışınız var ses sürücüsünü de silebiliyor.

Merhabalar anakartımı yeni aldım ama hiçbir şekilde ön ve arka jack girişleri kullanamıyorum. Driver'ı kuruyorum kendi sitesinden yine de sonuç başarısız. Sorun gider falan tıklıyorum cevap yok. HDMI ses çıkışları haricinde başka bir donanım görünmüyor anakartta. Sistemi sıfırladım eski Windows sürümü denedim yine de sonuç alamadım. USB 7.1 kulaklığım sayesinde sesi alabiliyorum. Onun haricinde hiçbir ses çıkışından ses alamıyorum.
1. sorum: BIOS ile alakalı bir durum olabilir mi? Çünkü ses sıkıntısına falan hiç dikkat etmeden BIOS güncellemesi yaptım Windows kurulumundan sonra.
2. sorum: Anakartı garantiye yollarsam kaç gün içinde gelir?
3. soru: Bu sorunu kendim çözebilir miyim?
Merhabalar bende aynı sorunu yaşıyorum çözümünü bulabildiniz mi acaba ?

Merhabalar bende aynı sorunu yaşıyorum çözümünü bulabildiniz mi acaba?

Merhabalar çözüm değil de sorun buldum maalesef. İşlemcimi takarken soket kıskaçlarından birkaçına zarar vermişim. (İlk AMD deneyimim olduğu için pinleri fark etmeden yamultmuştum sanırım ilk anakart temasında zarar verdim) 5 tanesiydi sanırım garantiye yolladım kullanıcı hatası deyip 300 lira istediler bende 200 liraya anakartımı sarı sitede sorununu bildirerek sattım. Ses ve RAM kıskaçlarının hasar aldığını söyledi satışını yaptığım bilgisayarcı. 500 liraya almıştım Neyse işte işlemcinin pinlerini düzeltmiş oldum 300 liraya 😂😂 Gigabyte B450 Aorus Pro Elite aldım sorun çıkmadı tabii daha dikkatli şekilde işlemciyi takmaya çalıştım bu sefer :) benim ki gibi donanımsal bir sorun yaşamadıysanız büyük ihtimal yazılımsaldır sizin sorununuz.

Selamlar konu eski biliyorum, aynı sorundan muzdaribim, ön ve arka ses girişleri kulaklık hoparlör mikrofon hiçbir şeyi algılamıyor. Ancak HDMI'dan ses alabiliyorum. Acaba sizdeki sorun HDMI'ı etkilemiş miydi yoksa bendeki gibi HDMI ses veriyor diğer girişler mi çalışmıyordu? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

Selam konu eski biliyorum, aynı sorundan muzdaribim, ön ve arka ses girişleri kulaklık hoparlör mikrofon hiçbir şeyi algılamıyor. Ancak HDMI'dan ses alabiliyorum. Acaba sizdeki sorun HDMI'ı etkilemiş miydi yoksa bendeki gibi HDMI ses veriyor diğer girişler mi çalışmıyordu? Yanıtlarsanız çok sevinirim.

HDMI kullanmıyordum hiç fark etmedim.

İleride belki benzer sorunu olan olur diye yazıyorum. Anakartınızın ses kartında arıza varsa anakart ses girişleri ve ön panelde kabloyla anakarta bağlanan ses girişleri çalışmaz. Ancak ekran kartınız yeniyse büyük ihtimal HDMI Display port ile bilgisayardan ses alabilirsiniz çünkü ekran kartının kendi ses kartı mevcuttur. Eğer bu konudaki gibi işlemci hasarından kaynaklıysa yine büyük ihtimal GPU'dan ses alabilirsiniz. Bu durumda ya sesi GPU üzerinden alırsınız ya da USB veya PCI-E ses kartı aparatı takarak sorunu çözebilirsiniz.

Merhaba çözüm değil de sorun buldum maalesef. İşlemcimi takarken soket kıskaçlarından birkaçına zarar vermişim. (ilk AMD deneyimim olduğu için pinleri fark etmeden yamultmuştum sanırım ilk anakart temasında zarar verdim) 5 tanesiydi sanırım garantiye yolladım kullanıcı hatası deyip 300 lira istediler bende 200 liraya anakartımı sarı sitede sorununu bildirerek sattım. Ses ve RAM kıskaçlarının hasar aldığını söyledi satışını yaptığım bilgisayarcı. 500 liraya almıştım neyse işte işlemcinin pinlerini düzeltmiş oldum 300 liraya 😂😂 Gigabyte B450 Aorus Pro Elite aldım sorun çıkmadı tabii daha dikkatli şekilde işlemciyi takmaya çalıştım bu sefer :) benimki gibi donanımsal bir sorun yaşamadıysanız büyük ihtimal yazılımsaldır sizin sorununuz.

Hocam aynı sorunu 1 haftadır yaşıyorum, anakartımın pinlerinde hiçbir sorun yok hoparlör kurulumu kapalı yazıyor driver sildim yükledim başka neler yapabilirim.

Geri
Yukarı