MSI B460 Tomahawk Anakartta M.2 Slotları Arasında Hız Farkı Var mıdır?

Bütçe
0

backlife

Hectopat
Makaleler
1
RAM
16, 3000mhz, cl15
İşlemci
İ5 10600
Merhaba arkadaşlar, elimde bir adet Corsair MP510 240 GB M.2 SSD ve bir adet de Samsung 980 Pro 1 TB SSD var. Anakartımda 2 adet M.2 slotu var diye biliyorum. PCI-e 4.0 desteklemediğini tahmin edebiliyorum. Ancak iki slot arasında hız farkı var mıdır?

Merhaba arkadaşlar, elimde bir adet Corsair MP510 240 GB M.2 SSD ve bir adet de Samsung 980 Pro 1 TB SSD var. Anakartımda 2 adet M.2 slotu var diye biliyorum. PCI-e 4.0 desteklemediğini tahmin edebiliyorum. Ancak iki slot arasında hız farkı var mıdır?
Hız farkı var hocam bu seviyedeki anakartlarda. Öncelikli olan yuvaya takın

Slotlar arasındaki tek fark birine 22110 M.2'ninde takılabiliyor olması. Onun dışında alacağınız hız aynı. Soğutması olanda sıcaklık farkından dolayı daha iyi bir performans olabilir diye düşünüyorum.

Hız farkı var hocam bu seviyedeki anakartlarda. Öncelikli olan yuvaya takın

İkisi de PCI-e gen. 3x4 4gb/s.

Peki sizce soğutuculu slota oyun oynayacağım SSD'yi mi Windows'un kurulu olduğu SSD'yi mi takmalıyım?

Windows'un kurulu olduğu SSD'yi. Pek fark olmayacaktır zaten.

Bu arada sistemi 980 Pro'ya kuracaksınız değil mi?

Windows'un kurulu olduğu SSD'yi. Pek fark olmayacaktır zaten.

Bu arada sistemi 980 Pro'ya kuracaksınız değil mi?

Windows'u 240'lık SSD'ye (Corsair MP510) kurmayı planlıyorum. Windows dışında bir şey olmayacak 240'lık SSD'de. 980 Pro'yu sadece oyun için aldım ancak arada ciddi farklar olacaksa 980 Pro'ya da kurabilirim Windows'u.

Geri
Yukarı