MSI B460M PRO vs H410M-PRO

Hasan Basri Deli

Hectopat
Yer
nowhere
Daha fazla  
Meslek
köle
Merhaba arkadaşlar, kendime bir bilgisayar diziyorum ve kafama takılan sorular var. Sisteme i3-10100F işlemci koyacağım ve anakart konusu kafamı karıştırdı. B460 almayı düşünüyordum ama anakartın çok önemli olmadığını söylediler. Şu ikisi arasındaki 50 TL'lik farka sizce değer mi? Yoksa aynı malın farklı rengi mi?

Ayrıca alacağım işlemcinin en fazla 2666 MHz desteklediğini söylediler, ben de RAM'leri araştırırken Neo Forza diye bir markanın RAM'ini gördüm. Sizce bu RAM alınır mı?

3000 ve 3200 MHz RAM'ler 2933 ve 2666 MHz RAM'lerden daha ucuz olduğu için bana daha mantıklı geldiler. Neo Forza'nın aklıma takılmasının sebebi aynı değerlerdeki diğer RAM'lerin çoğuna göre CL15 olması. Adı pek duyulmuş bir marka değil o yüzden tereddütlerim oldu, sizce alınır mı?

Merhaba arkadaşlar, kendime bir bilgisayar diziyorum ve kafama takılan sorular var. Sisteme i3-10100F işlemci koyacağım ve anakart konusu kafamı karıştırdı. B460 almayı düşünüyordum ama anakartın çok önemli olmadığını söylediler. Şu ikisi arasındaki 50 TL'lik farka sizce değer mi? Yoksa aynı malın farklı rengi mi?

Ayrıca alacağım işlemcinin en fazla 2666 MHz desteklediğini söylediler, ben de RAM'leri araştırırken Neo Forza diye bir markanın RAM'ini gördüm. Sizce bu RAM alınır mı?

3000 ve 3200 MHz RAM'ler 2933 ve 2666 MHz RAM'lerden daha ucuz olduğu için bana daha mantıklı geldiler. Neo Forza'nın aklıma takılmasının sebebi aynı değerlerdeki diğer RAM'lerin çoğuna göre CL15 olması. Adı pek duyulmuş bir marka değil o yüzden tereddütlerim oldu, sizce alınır mı?

H410M PRO alabilirsiniz pek fark yok.
Attığınız RAM'ler iyi ancak Crucial Ballistix almanız daha mantıklı olur.

50 TL B460M için verilir. RAM olarak çok rastlıyorum ama bir fikrim yok sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum.
B460M-A Pro al geç, 50 TL farka değer.

Neo Forza forumda öneriliyor ama ben pek bilmiyorum o RAM hakkında detayları.
Hynix CJR var, kötü değil.
50 TL B460M için verilir. RAM olarak çok rastlıyorum ama bir fikrim yok sıkıntı çıkartacağını düşünmüyorum.
Düzeltiyorum Hynix JJR :D.

Ben olsam B460M tercih ederdim. Ram konusunda ise tam bir bilgim yok fakat o Ram 3000MHz, anakartlar maximum 2933MHz destekliyor, işlemci ise 2666MHz destekliyor.

B460 Pro alabilirsiniz. RAM olarak 3200 MHz alabilirsiniz. Sonuçta 2666 olarak çalışır.

RAM konusunda ise tam bir bilgim yok fakat o Ram 3000MHz, anakartlar maksimum 2933MHz destekliyor, işlemci ise 2666MHz destekliyor.
3000 MHz RAM takarsa 2666 MHz çalışır, bir uyum sorunu yok onu demek istediysen, bilgilendirmek için söyledim bilgim yok demişsin de.

Geri
Yukarı