Çözüldü MSI B550 A Pro CPU Debug yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Quistin

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550 A-Pro
İşlemci: Ryzen 9 5900x
Ekran kartı: Zotac Trinity RTX 3090
RAM: Crucial Ballistix 4x8GB 3600MHz cl16
SSD: Silicon Power US70 2TB / Samsung 970 Evo 500gb
Hdd: hitachi 2tb
Kasa: Darkflash dlx-21
PSU: Highpower Performance GD 800w
AIO: Arctic Liquid Freezer 2 360mm
Monitör: Samsung Odyssey G7 28'' 4K 144Hz
Hoparlör: Logitech Z313
Koltuk: Hawk fab v4
RAM
Crucial Ballistix 3600 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Silicon Power US70 2 TB
Ekran kartı
XFX SWFT Core RX 6900 XT
Anakart
MSI B550 A Pro
İşlemci
R9 5900x
MSI B550 A-PRO. R9 5900X.
Sistemimdeki tüm fanları değiştirdim. Fanları takarken vidaları takmamı engellediği için RAM'leri ve anakart 24pin güç bağlantısını çıkardım. 6 tane SYS_FAN yerlerine fanları taktiktan sonra onları geri taktım. Fanlar dönüyor, sistem çalışıyor fakat CPU Debug ışığı beyaz sabit yanıyor görüntü gelmiyor. CMOS sıfırlamayı düşündüm ama BIOS ile alakalı bir şey olmadığı için girişmedim. Sizce ne yapmalıyım?

Çözüm
Bence CMOS resetle çözülür. BIOS'u da en güncel sürüme yükseltin. Bazen RAM'leri çıkartıp takmak böyle sorunlara sebebiyet verebiliyor.
CMOS sıfırlayıp deneyin. Olmazsa buraya tekrar yazın. Bir de BIOS güncel mi?

BIOS en son sürüm değil ama fanları değiştirmeden önce sorun yoktu. Bağlantıları mı gevşettim vidalarla ugrasırken diye kontrol ettim bir sorun da göremedim, şu an evde değilim fakat gidince CMOS reset atayım bir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence CMOS resetle çözülür. BIOS'u da en güncel sürüme yükseltin. Bazen RAM'leri çıkartıp takmak böyle sorunlara sebebiyet verebiliyor.

Hocam cmosa reset atmadım ama RAM'lerden şüpheleniyordum ben de. 4 RAM'i de çıkarıp yerlerini değiştirdim ve bilgisayar açıldı. İlginç gerçekten.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı