MSI B550-A Pro SSD takınca ekran kartı görüntü vermiyor

Dex05

Kilopat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 8GB Ripjaws V Siyah 3200MHz CL16 DDR4 x2
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 evoplus nvme gen3 m.2
Ekran kartı
RX580 8GB
Anakart
MSI B550-A Pro
İşlemci
Amd Ryzen 3 3100
13.01.2024 tarihinde sipariş verdiğim ürün 16.01.2024 tarihinde elime ulaştı ürünü kurdum, her şeyi eksiksiz. BIOS güncel hiçbir sıkıntı yok buraya kadar fakat M.2 SSD taktığımda üründe sorun oluşuyor. Üründe 2 adet M.2 SSD yuvası var ve 2 adet ekran kartı için yuva var, ekran kartını ve M.2 SSD'yi 1. yuvalarina takınca ekran kartı görüntü vermiyor. (ekran kartında problem yok başka anakartta denendi) fakat ekran kartını 2. yuvaya alınca görüntü veriyor ama bu sefer M.2 SSD BIOS üzerinde çıkmıyor çıkmadığı için boot yapılamıyor. Daha sonrasında ekran kartı 2. yuvadayken M.2 SSD'yi 2. yuvaya aldım yine görüntü vermedi ekran kartını 1. yuvaya aldım görüntü geldi SSD BIOS üzerinde çıktı fakat UEFI moduna geçince SSD'yi yine boot etmiyor, ayrıca ben bu kartı 2 adet M.2 kullanabilmek ve bu M.2'leri aktif şekilde kullanmak için aldım ama %99 oranla 2X M.2 taktigimda hem ekrana görüntü vermeyecek hem de 1 adet SSD'yi yine görmeyecek bu yüzden iade etmek istiyorum ki internette forumlarda araştırdığım zaman bu sorunun çok eskilere dayandığını gördüm. İade etmeden önce son bir kez size sormak istiyorum belki sorunun çözümünü bulan bilen varsa yardımcı olur. Bu durum moralimi alt üst etti ve iade etmek istiyorum ama kabul edileceğini sanmıyorum.
(BIOS güncel)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanabilmen gerek, SSD'de veya Portlar'da sorun olabilir çalışmama durumu varsa.

SSD'de sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü eski anakartımda sorunsuz çalışıyor (Gigabyte B450M S2H) ama MSI anakartimda sadece 2. slotta ve CSM modunda boot atıyor UEFI alınca Storage kısmında gözüküyor fakat Boot Manager üzerinde boot device olarak seçilmiyor. Bir de şöyle bir sorun var 1. SSD slotuna taktığımda hem görmüyor hem de ekran kartım 1. slottayken görüntü vermiyor fakat 2. slota indirince görüntü veriyor birazdan fotoğraf ile izah edeceğim.

@claus kırmızı olan ekran kartı taktığım yer turuncu olan M.2 bu şekilde monteliyken ekran kartı görüntü vermiyor ama ekran kartı altta olunca görüntü veriyor bu sefer M.2 BIOS üzerinde Storage units kısmında hiçbir şekilde gözükmüyor.

@claus kırmızı olan ekran kartı taktığım yer turuncu olan M.2 bu şekilde monteliyken ekran kartı görüntü vermiyor ama ekran kartı altta olunca görüntü veriyor bu sefer M.2 BIOS üzerinde Storage units kısmında hiçbir şekilde gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• IMG_20240117_211536.jpg
    IMG_20240117_211536.jpg
    74,3 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:

Geri
Yukarı