MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi alınır mı?

PPrens

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 3500X-3600-3600X bu üç işlemciden birini alıp uygun bir anakart ile entegre etmek istiyorum. Şu an fiyatı düştüğü için bu anakartı gördüm ve fanı da varmış. Sizce alınabilir mi? Yoksa anakart bütçesini düşürüp işlemci ve RAM'r vermek mi daha mantıklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
1500 lira, çok iyi, alınabilir tabii ki de. Öyle bir işlemci iiçn B550-A Pro gibi anakartlar da yeterli olacaktır ancak fiyatı gayet uygun.

Fiyat gayet iyi, kesinlikle alınabilir bir anakart, kötü bir yanı yok, Fiyat/Performans.

Ryzen 5 3500X değil de Ryzen 5 3600 alırsan daha iyi olur, bu sefer anakartı yüksek tutup işlemci çok da yüksek olmamış olur. Ha dersen ki "Ben ileride işlemci yükseltmesi yapacağım.", o ayrı tabii.

Bunu öneririm.
MPG B550 GAMING EDGE WIFI ile MAG B550 TOMAHAWK'ın arasındaki fiyat farkı çok fazla değil, alınmışken daha iyi olan MPG B550 GAMING EDGE WIFI alınması daha iyi olur.
MAG B550 TOMAHAWK'ın da fiyatı çok iyiymiş onu da göz ardı edemeyiz :D.

Fiyat gayet iyi, kesinlikle alınabilir bir anakart, kötü bir yanı yok, Fiyat/Performans.

Ryzen 5 3500X değil de Ryzen 5 3600 alırsan daha iyi olur, bu sefer anakartı yüksek tutup işlemci çok da yüksek olmamış olur. Ha dersen ki "Ben ileride işlemci yükseltmesi yapacağım.", o ayrı tabii.

MPG B550 GAMING EDGE WIFI ile MAG B550 TOMAHAWK'ın arasındaki fiyat farkı çok fazla değil, alınmışken daha iyi olan MPG B550 GAMING EDGE WIFI alınması daha iyi olur.
MAG B550 TOMAHAWK'ın da fiyatı çok iyiymiş onu da göz ardı edemeyiz :D.
Hocam OC'suz kullanım için sinerji sitesinden OC'suz Ram değerlerine baktım her iki anakart için ve Tomahawk bu konuda daha iyi. Tomahawk 2166 mhz diğeri 1866 mhz bu performansımı çok etkiler mi? Çünkü ben kolay kolay öyle aşırtmayla uğraşan birisi değilim.

Ryzen 5 3500X değil de Ryzen 5 3600 alırsan daha iyi olur, bu sefer anakartı yüksek tutup işlemci çok da yüksek olmamış olur. Ha dersen ki "ben ileride işlemci yükseltmesi yapacağım.", O ayrı tabii.

MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi ile Mag B550 Tomahawk'ın arasındaki fiyat farkı çok fazla değil, alınmışken daha iyi olan MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi alınması daha iyi olur.
Mag B550 Tomahawk'ın da fiyatı çok iyiymiş onu da göz ardı edemeyiz :D.

B550 Tomahawk Gaming Edge'den daha iyidir. Tek eksiği Wi-Fi'dir. Onun harici Tomahawk daha iyidir.

Hocam OC'suz kullanım için sinerji sitesinden OC'suz Ram değerlerine baktım her iki anakart için ve Tomahawk bu konuda daha iyi. Tomahawk 2166 mhz diğeri 1866 mhz bu performansımı çok etkiler mi? Çünkü ben kolay kolay öyle aşırtmayla uğraşan birisi değilim.
Hiçbir zaman satıcıdaki yazanları referans almayın, gidin üretici sayfasını referans alın.
İkisi de XMP ile 4400 MHz üstü frekansları görebiliyor, sorun yok.

B550 Tomahawk Gaming Edge'den daha iyidir. Tek eksiği Wi-Fi'dir. Onun harici Tomahawk daha iyidir.
VRM olarak ikisi de aynı, ama VRM soğutması olarak MPG B550 GAMING EDGE WIFI daha iyi.
MAG B550 TOMAHAWK'ın üst modeli MPG B550 GAMING EDGE WIFI sayılabilir, hatta direkt öyle, zaten MAG B550 TOMAHAWK'ın MPG B550 GAMING EDGE WIFI'dan üst olan bir özelliği yok.
1606383385482.png
1606383302460.png

1606383327861.png

Geri
Yukarı