MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi alınır mı?

PPrens

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Ryzen 3500X-3600-3600X bu üç işlemciden birini alıp uygun bir anakart ile entegre etmek istiyorum. Şu an fiyatı düştüğü için bu anakartı gördüm ve fanı da varmış. Sizce alınabilir mi? Yoksa anakart bütçesini düşürüp işlemci ve RAM'r vermek mi daha mantıklıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir zaman satıcıdaki yazanları referans almayın, gidin üretici sayfasını referans alın.
İkisi de XMP ile 4400 MHz üstü frekansları görebiliyor, sorun yok.

VRM olarak ikisi de aynı, ama VRM soğutması olarak MPG B550 GAMING EDGE WIFI daha iyi.
MAG B550 TOMAHAWK'ın üst modeli MPG B550 GAMING EDGE WIFI sayılabilir, hatta direkt öyle, zaten MAG B550 TOMAHAWK'ın MPG B550 GAMING EDGE WIFI'dan üst olan bir özelliği yok.
Eki Görüntüle 751689Eki Görüntüle 751685
Eki Görüntüle 751686
Pardon Tomahawk daha iyi diye biliyordum.

Hiçbir zaman satıcıdaki yazanları referans almayın, gidin üretici sayfasını referans alın.
İkisi de XMP ile 4400 MHz üstü frekansları görebiliyor, sorun yok.

VRM olarak ikisi de aynı, ama VRM soğutması olarak MPG B550 GAMING EDGE WIFI daha iyi.
MAG B550 TOMAHAWK'ın üst modeli MPG B550 GAMING EDGE WIFI sayılabilir, hatta direkt öyle, zaten MAG B550 TOMAHAWK'ın MPG B550 GAMING EDGE WIFI'dan üst olan bir özelliği yok.
Eki Görüntüle 751689Eki Görüntüle 751685
Eki Görüntüle 751686
Hocam ben şu an sapphire nitro+ radeon rx570 kullanıyorum ve ilerleyen zamanlarda ekran kartını yine değiştireceğim nasip olursa 2-3 yıl kadar sonra işlemciyi de değiştireceğim. Anakartla tekrar uğraşmamak için bunu tercih ettim ama sizce böyle bir durum için mantıklı olur mu?

Hocam ben şu an sapphire nitro+ radeon rx570 kullanıyorum ve ilerleyen zamanlarda ekran kartını yine değiştireceğim nasip olursa 2-3 yıl kadar sonra işlemciyi de değiştireceğim. Anakartla tekrar uğraşmamak için bunu tercih ettim ama sizce böyle bir durum için mantıklı olur mu?
İleride değiştireceksen sorun yok, mantıklı seçim.
Ryzen 9 5950X bile kullanıp overclock yaparsın o anakart ile :D.
Pardon Tomahawk daha iyi diye biliyordum.
Sorun yok, olur öyle şeyler :D.

İleride değiştireceksen sorun yok, mantıklı seçim.
Ryzen 9 5950X bile kullanıp overclock yaparsın o anakart ile :D.

Sorun yok, olur öyle şeyler :D.
Hocam bilgisizliğime ver biraz fazla başınızı ağrıttım. Şimdilik çok fazla bütçe kaybım olmaması için 3500x almayı düşündüm. Şimdilik 3500x alıp kullansam yani;
2*8 16 gb 3200 mhz ram
MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi
Sapphire nitro+ radeon rx 570
Xigmatek kasa 600w psu
ryzen 5 3500x
240 gb ssd
500 gb seagate harddisk
Bu sistem son çıkan oyunları bile ultra açabilir mi?

Hocam bilgisizliğime ver biraz fazla başınızı ağrıttım. Şimdilik çok fazla bütçe kaybım olmaması için 3500x almayı düşündüm. Şimdilik 3500x alıp kullansam yani;
2*8 16 gb 3200 mhz ram
MSI B550 GAMING Edge Wi-Fi
Sapphire nitro+ radeon rx 570
Xigmatek kasa 600w psu
ryzen 5 3500x
240 gb ssd
500 gb seagate harddisk
Bu sistem son çıkan oyunları bile ultra açabilir mi?
Bilmem, Ultra olmazsa bile bir veya iki tık altındaki grafik detaylarında oynarsın.
Ben fikrim olmadığı için böyle dedim, bana pek aldırış etme bu konuda 🤣.

Yeni konular

Geri
Yukarı