MSI B550 GAMING Plus 3600X BIOS ayarları nasıl olmalı

Whystreo

Hectopat
Merhaba.

Başlıkta da belirttiğim gibi BIOS ayarlarım nasıl olmalı? Dark X126 soğutucuya sahibim, oyunlarda yüksek performans az ısı alabilmem için BIOS ayarlarım nasıl olmalı?

Game mod açık mı olmalı, Core Performance Boost açık mı olmalı vesaire.

Hocam peki Ghz kaçta olmalı?
Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum. Önceden GHz'yi 4.4'de kullanıyordum fakat sonra voltajı biraz daha düşürebilmek için 4.0'a düşürdüm. Voltajım ise 1.246 seviyelerinde. Siz de isterseniz bu değerleri deneyebilirsiniz, eğer GHz'yi biraz daha yüksek kullanmak isterseniz voltajı da arttırmanız gerekebilir.

Aynı işlemciyi ben de kullanıyorum. Önceden GHz'yi 4.4'de kullanıyordum fakat sonra voltajı biraz daha düşürebilmek için 4.0'a düşürdüm. Voltajım ise 1.246 seviyelerinde. Siz de isterseniz bu değerleri deneyebilirsiniz, eğer GHz'yi biraz daha yüksek kullanmak isterseniz voltajı da arttırmanız gerekebilir.
4.0da boşta kaç derece hocam?

4.0da boşta kaç derece hocam?
Boşta ortalama 37 derece. Cinebench testinde maksimum 73 derece.
Boşta ortalama 37 derece. Cinebench testinde maksimum 73 derece.
Belirtmeyi unutmuşum, stok soğutucu kullanmıyorum. Fena değil diyebileceğim ucuz bir f/p soğutucu kullanıyorum, elbette bu sıcaklıkları almama yardımcı oluyor : https://www.hepsiburada.com/snowman...Q4bzw2Dx8C6oYLxC05IrgYt-cFGQ4fGwaApFLEALw_wcB

Son düzenleme:

Geri
Yukarı