MSI B550 Tomahawk mı X570 Tomahawk mı?

Bilmediğimden soruyorum, B550 ve X570 Tomahawk arasındaki fark Wi-Fi ise X570'i üst seviye yapan nedir?

Dostum kusura bakma ilk cevapta yanlış yazmışım düzelttim B550 olacaktı. B550 yi öne geçiren 466 MHz daha fazla bellek hızı olması ve yeni olması. Şahsen ben bu gün pc toplayacak olsam B550 ile toplar harici bir wifi adaptör alırım
VRM yapısı aynı olmalı onu baştan söyleyeyim.

X570 modellerini pahalı yapan chipset farkı var ama normal bir kullanıcı için pek hissedilecek farklar.

Aynen VRM yapısı aynı

Dostum kusura bakma ilk cevapta yanlış yazmışım düzelttim B550 olacaktı. B550'yi öne geçiren 466 MHz daha fazla bellek hızı olması ve yeni olması. Şahsen ben bu gün PC toplayacak olsam B550 ile toplar harici bir Wi-Fi adaptör alırım.

Aynen VRM yapısı aynı.

Önemli değil hocam. Herkese cevapları için teşekkür ederim. Sanırım tercihim B550'den yana olacak.

Önemli değil hocam. Herkese cevapları için teşekkür ederim. Sanırım tercihim B550'den yana olacak.
Doğru tercih yaparsınız. Ben şahsen x570 Tomahawk aldım çünkü kasamın konumu gereği wifi şarttı şu an için pek anlamı yok ama wifi6 ve B.tooth5 adaptörler 300-400TL arası değişiyor. Çip setinde bulunan fan sebebiyle soğutması 1Tık iyi ama önemli değil bence. B550 modeli fiyat/performans olarak çok başarılı

Yeni konular

Geri
Yukarı