MSI B550M-A PRO AMD Nasıldır?

Umutcengz

Hectopat
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Arkadaşlar bu anakart nasıldır? 16 GB 3600 MHz RAM R5 5600X, 3060'lı bir sistemde kullanacağım. Birkaç arkadaşım ıh mıh etti ama bilmiyorum. RAM Slot'u ve desteklediği RAM belleği canımı sıktı biraz. Siz ne diyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam son derece güzel anakarttır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hatta B450 A-Pro bile düşünebilirsiniz. İkisi arasındaki tek fark pcle 4.0 desteği. Hani en yüksek hızda m2 desteği olsun diye bir sıkıntınız yoksa fazladan b550'ye para vermeyebilirsiniz.

Hocam son derece güzel anakarttır. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Hatta B450 A-Pro bile düşünebilirsiniz. İkisi arasındaki tek fark pcle 4.0 desteği. Hani en yüksek hızda m2 desteği olsun diye bir sıkıntınız yoksa fazladan b550'ye para vermeyebilirsiniz.
B550 yongası kullanıyor zaten bir sorun yaşatmaz ancak M olmayan anakart baksanız estetik açıdan daha iyi olur.
Arkadaşlar hazır sistem alacağım seçeneklerde b450 yok o yüzden bu anakartı seçtim, üzmez mi diyorsunuz yani?

Hocam ileriye dönük bir anakart mıdır peki?
Hocam b450 ne kadar ileriye dönükse b550 de o kadar ileriye dönüktür. Bildiğim kadarıyla AM4 sokete yeni işlemci çıkmayacak. Yani ikisi için de kullanabileceğin işlemciler aynı. İkisi arasındaki tek fark pcle 4.0 m2 yuvası oluyor. O da sadece oyun oynayacak biri için (profesyönel iş yapmayacaksanız: video edit vs) çok da gerekli değil. Ha B550m ile B550 anakart arasındaki farkı soruyorsanız ikisi arasındaki tek fark "form faktörü" denen boyutundan başka birşey değil. Tabi boyut artışı ile pcle slot sayısı, fan port sayısı, sata port sayıları, m2 slot sayısı da değişebiliyor. Lakin bunlar da "ileriye dönüklük" açısından önemli farklar değiller. Kullanım amacınız oyunsa B550m anakart da fazlasıyla iş görecektir. Arkadaş sadece estetiklik açısından söylemiş

Anakart için bütçen ne kadar bilmiyorum ancak o kadar da iyi bir anakart değil açıkçası.
VRM ve diğer özellikler olarak çok giriş seviyesi bir B550 chipsetli anakart. Onun yerine B550M S2H alsan bile daha iyi olur.

Mümkünse bütçeyi B550M PRO-VDH WIFI almaya zorla.

Anakart için bütçen ne kadar bilmiyorum ancak o kadar da iyi bir anakart değil açıkçası.
VRM ve diğer özellikler olarak çok giriş seviyesi bir B550 chipsetli anakart. Onun yerine B550M S2H alsan bile daha iyi olur.

MSI B550M PRO AMD B550 4600 MHz (OC) Soket Maksimum buna çıkabilirim 100 Tl fark ile.

Hocam arkadaş O.C yapmayacaksa o anakart da iş görmez mi fazlasıyla? Hem wifi için bütçe zorlayamaya çok gerek var mıdır? İhtiyacı olduğunda sonradan ekleyebilir bir wifi kartı veya adaptörünü

Yeni konular

Geri
Yukarı