Çözüldü MSI B550M Pro anakartta Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Selam. Anakartım MSI B550M Pro. Valorant'ta VAN 9003 hatası alıyorum. Çözümü için Windows OS Configuration'den Secure Boot'u enabled yapmam lazım ama ekteki gibi hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• D630CF46-4B4E-4EBD-B196-4CEA6F9497ED.jpeg
    D630CF46-4B4E-4EBD-B196-4CEA6F9497ED.jpeg
    173,1 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemi kapatıp güç kaynağının şalterini kapatıp BIOS pilini sökün, pili söktükten sonra 5 dakika falan bekleyip pili tekrar takarak sistemi tekrar açın.

1 dakika sonra takıp sonucu yazacağım.

Sistemi kapatıp güç kaynağının şalterini kapatıp BIOS pilini sökün, pili söktükten sonra 5 dakika falan bekleyip pili tekrar takarak sistemi tekrar açın.

Sistem açıldı ama aldığım hata hala devam ediyor. BIOS'un son sürümünü yüklesem düzelir mi?
BIOS setup modda olduğu için açamıyorsunuz, şu adımları uygulayınız;
  • Başlat > Ayarlar > Sistem > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç > Şimdi Yeniden Başlat > Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > UEFI Donanım Yazılımı Ayarları
Bu şekilde BIOS'a girdiğinizde Secure Boot açılacaktır.

BIOS setup modda olduğu için açamıyorsunuz, şu adımları uygulayınız;
  • Başlat > Ayarlar > Sistem > Kurtarma > Gelişmiş Başlangıç > Şimdi Yeniden Başlat > Sorun Gider > Gelişmiş seçenekler > UEFI Donanım Yazılımı Ayarları
Bu şekilde BIOS'a girdiğinizde Secure Boot açılacaktır.
Gelişmiş başlangıç > Şimdi yeniden başlat deyince bu çıkıyor. Sorun gider vs yok.

Dosya Ekleri

• A1A45E89-3A38-4DC6-B248-AD93BD93E42F.jpeg
    A1A45E89-3A38-4DC6-B248-AD93BD93E42F.jpeg
    126,6 KB · Görüntüleme: 47

Yeni konular

Geri
Yukarı