Çözüldü MSI B550M Pro anakartta Secure Boot açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

hAllederiz

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Çağrı Merkezi Yöneticisi
Selam. Anakartım MSI B550M Pro. Valorant'ta VAN 9003 hatası alıyorum. Çözümü için Windows OS Configuration'den Secure Boot'u enabled yapmam lazım ama ekteki gibi hata alıyorum.

Dosya Ekleri

• D630CF46-4B4E-4EBD-B196-4CEA6F9497ED.jpeg
    D630CF46-4B4E-4EBD-B196-4CEA6F9497ED.jpeg
    173,1 KB · Görüntüleme: 54
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sistemi kapatıp güç kaynağının şalterini kapatıp BIOS pilini sökün, pili söktükten sonra 5 dakika falan bekleyip pili tekrar takarak sistemi tekrar açın.

1 dakika sonra takıp sonucu yazacağım.

Sistemi kapatıp güç kaynağının şalterini kapatıp BIOS pilini sökün, pili söktükten sonra 5 dakika falan bekleyip pili tekrar takarak sistemi tekrar açın.

Sistem açıldı ama aldığım hata hala devam ediyor. BIOS'un son sürümünü yüklesem düzelir mi?
Sağdaki üç seçenekten ortadakine tıklayın sonrasında açılan yerde zaten tıklanabilir tek seçenek olacak. O seçeneğe bastığınızda PC kendini yeniden başlatıp BIOS'a girecek. Sonrasında Secure Boot açabilirsiniz.
Açamadım gene.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    230,4 KB · Görüntüleme: 24
Custom'a çevirdim. Aynı şekilde hata veriyor.
Alttan "Enroll all Factory Default keys" seçeneğine tıklayın ve Yes diyin. "Reset without saving?" ekranı gelirse No seçeneğine tıklayın. Sonrasında Secure Boot Mode seçeneğini tekrar Standart yapın ve Secure Boot'u Enabled yapmayı deneyin.

Alttan "Enroll all Factory Default keys" seçeneğine tıklayın ve Yes diyin. "Reset without saving?" ekranı gelirse No seçeneğine tıklayın. Sonrasında Secure Boot Mode seçeneğini tekrar Standart yapın ve Secure Boot'u Enabled yapmayı deneyin.
Oldu mu? Secure boot modun standart yada custom olması ne değiştiriyor?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 23
Oldu mu? Secure boot modun standart yada custom olması ne değiştiriyor?
Evet şu an açılmış oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. ASUS anakartlarda direkt açabiliyorum şu Secure Boot'u fakat MSI anakartlarda konularda vs bu BIOS tipinde hep uğraştırıyor.

Evet şu an açılmış oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. ASUS anakartlarda direkt açabiliyorum şu Secure Boot'u fakat MSI anakartlarda konularda vs bu BIOS tipinde hep uğraştırıyor.

Şu an ekrana hiç görüntü gelmiyor 😂

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    60,7 KB · Görüntüleme: 10

Geri
Yukarı