MSI B550M Pro-VDH işlemci olmadan BIOS güncelleme

mehmeteergun

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Bu anakartı R5 5600X işlemci ile aldım. Flash bellek üzerinden işlemciyi bağlamadan Update etmek istedim ama olmadı. Kırmızı ışık sürekli yanıyor. Technopat YouTube'daki videoyu izledim ama ne yapsam olmuyor. Flash belleğin içindeki dosyadan eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bu anakartı R5 5600X işlemci ile aldım. Flash bellek üzerinden işlemciyi bağlamadan Update etmek istedim ama olmadı. Kırmızı ışık sürekli yanıyor. Technopat YouTube'daki videoyu izledim ama ne yapsam olmuyor. Flash belleğin içindeki dosyadan eminim.

B550'ler BIOS Update yapmadan çalışması lazım.
Ama sistem aynı FAT32 ile USB'yi biçimlendirin.
Uygun dosyayı indirip uzantısını ROM yapın.
Uygun USB portuna takın ve flashback tuşuna basın.

• İlk önce anakartınıza uygun BIOS dosyasını doğru indirdiğinizden emin olun, yanlış modelin BIOS'unu indiriyor olabilirsiniz.
  • İndirdiğiniz BIOS dosyasını RAR'dan çıkartın ve 32 MB boyutundaki BIOS dosyasının ismini "MSI.ROM" yapın, uzantısı .rom olacak.
  • USB belleğinizi FAT32 ve MBR olacak şekilde biçimlendirin.
  • İsmini "MSI.ROM" yaptığımız BIOS dosyasını USB'nin direkt ana dizinine atın, herhangi bir klasör içerisinde olmasın.
  • USB'yi resimde belirtmiş olduğum USB portuna takın ve sistem kapalıyken flashback butonuna basın, sistem kendi kendine açılacak ve anakart üzerindeki ışık yanıp sönmeye başlayacak.
USB'nin takılacağı port:

fb.png

Tüm bunlara rağmen halen daha olmuyorsa farklı bir USB bellek denemeniz gerekmekte.

Yeni konular

Geri
Yukarı