MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi için RAM tavsiyesi

onrshn

Picopat
Merhaba, MSI B550M PRO-VDH Wi-Fi model anakarta sahibim, 16 GB 3600MHz RAM almak istiyorum. Sizce aşağıda listelediğim ürünlerden hangisini almalıyım? HyperX olan model haricindekileri anakartımın uyumluluk listesinde göremedim, bu konuda bir sorun olur mu? Ve HyperX olan modelden 2 tane aldığım zaman fiyat olarak diğerlerini biraz geçiyor ama diğerlerinden 1 CL daha iyi ve bu farka değer mi sizce?

Kısacası sizce hangisini almalıyım bunlardan, 8 GB olanlardan 2 tane sipariş edeceğim 16 yapmak için. İşlemcim Ryzen 5 5600X olacak.

Uyumluluk listesinde olmaması problem değil, sadece onları test etmemişler demek. Ben 3200 MHZ G.Skill kullanıyorum. XMP ile direkt 3200'de çalışıyor.
Aradaki 1 CL'yi hissetmezsiniz 100 TL çok gibi geldi bana. Araştırırsanız G.Skill belki daha uyguna bulursunuz ben indirim gününe denk geldim 520 TL'ye almıştım 2x8GB

Uyumluluk listesinde olmaması problem değil, sadece onları test etmemişler demek. Ben 3200 MHZ G.Skill kullanıyorum. XMP ile direkt 3200'de çalışıyor.
Aradaki 1 CL'yi hissetmezsiniz 100 TL çok gibi geldi bana. Araştırırsanız G.Skill belki daha uyguna bulursunuz ben indirim gününe denk geldim 520 TL'ye almıştım 2x8GB
GSKILL 8GB (1x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3600MHz CL18 1.35V Tek Modül Ram fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da G.Skıll en ucuz bu linktekinden 2 tane aldığım zaman oluyor, hyperx ile 70TL farkları var, geil olandan 2 tane aldığım zaman daha ucuza geliyor G.Skill olandan.
Bu çok güzel ama ben en fazla 700TL civarı dusunuyorum. Normalde 3200mhz cl16 alacaktım ancak 3600mhz olanlardan da o fiyatlara bulunca daha mantıklı olur diye düşündüm.

Geri
Yukarı