MSI B560 Tomahawk Wi-Fi vs ASUS TUF Gaming 560 Plus Wi-Fi

Msevket44

Megapat
Makaleler
6
Daha fazla  
İşlemci
11500
Merhaba,
11500 işlemci için B560 anakart bakıyorum bu bütçede her ikisi en uygunu gözüküyor. TUF 250 lira daha pahalı. Birbirlerine çok yakın neredeyse fark göremedim. 250 lira fiyat farkını vermeye değer mi? Düşüncelerinizi merak ediyorum. Başka anakart modeli de atabilirsiniz.

B560 Tomahawk daha serin bir anakart, I/O olarak da avantajları var. B560 Plus Wi-Fi'ın en büyük farkı Thunderbolt kart desteği olması ama günlük kullanımda fark etmez Thunderbolt olup olmaması.

Eğer ekstra kartlar takma derdiniz falan yoksa B560 Tomahawk alabilirsiniz, ekstra ses kartları/USB kartları/Thunderbolt kart hayalleriniz varsa B560 Plus Wi-Fi daha avantajlı.

Üst seviye işlemciler takıp tam yükte çalıştıracaksanız da orada B560 Tomahawk daha iyi, 12+2+1 faz beslemesi var.

B560 Tomahawk daha serin bir anakart, I/O olarak da avantajları var. B560 Plus Wi-Fi'ın en büyük farkı Thunderbolt kart desteği olması ama günlük kullanımda fark etmez Thunderbolt olup olmaması.

Eğer ekstra kartlar takma derdiniz falan yoksa B560 Tomahawk alabilirsiniz, ekstra ses kartları/USB kartları/Thunderbolt kart hayalleriniz varsa B560 Plus Wi-Fi daha avantajlı.

Üst seviye işlemciler takıp tam yükte çalıştıracaksanız da orada B560 Tomahawk daha iyi, 12+2+1 faz beslemesi var.
11500 işlemci takacağım, onu aldım. Aslında H510 serisi de yeter de çok boş olduğundan ve biraz dolu olmasına dikkat ediyorum. Aslında tamamen oyun ve günlük kullanım içindi o kadar sorun ya da fark yoksa MSİ alayım. BİOS sorunları yoktur umarım. En çok çekindiğim şeydir.

B560 Tomahawk yeter o halde.
Biraz daha uyguna B560-A Pro da var:

Z serisi olarak da bu var:

B560 Tomahawk yeter o halde.
Biraz daha uyguna B560-A Pro da var:

Z serisi olarak da bu var:

Teşekkürler, buda iyimiş ama aradaki fiyat farkı çok az olduğundan Tomahawk alayım diyorum. WİFİ modülü de işime gelir harici USB WİFİ kullanıyordum o da aradan çıkmış olur.

Geri
Yukarı