MSI B650 Gaming Plus sisteme Corsair RMx 750W PSU uyumlu mu?

EcoLine

Kilopat
Daha fazla  
RAM
G.Skill 32GB(2x16) Trident TZ5 Neo RGB 6000mhz CL32 DDR5 AMD EXPO Ram
İşlemci
amd ryzen 5 7600x
Yeni bir toplama bilgisayar siparişi verdim güç kaynağı olarak Corsair 750W RMx White 80+ Gold Tam Modüler Güç Kaynağı sipariş ettim. Ekran kartı RTX 4070, anakart MSI B650 Gaming Plus. Sanırım güç kaynağı ile uyumlu değil. Sinerji'ye mail attım uyumlu dediler. Uyumlu mudur? Dönüştürücü mü kullanıcaklar yoksa değiştirmeli miyim MSI MAG A750GL ile? Açıkçası biraz çekiniyorum. AM5 platformunda sorun yaşayanlar vs olmuş bazı şeylerde. Olabildiğince sorunsuz bir sistem toplamak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem uyumlu, size kim uyumsuz dedi anlamadım. RTX 4*** kartların kutusundan dönüştürücü çıkıyor zaten o konuda sıkıntı yok. 750W da hayli hayli yeter, ben 650W CM MWE V2 kullanıyorum.
birisi uyumsuz demedi ama dönüştürücü kullanmanın bir dezavantajı vs. var mı direkt son nesil destekli bir psu ile değiştirmek fena olmazdı sanki fiyat farkı 1000₺ kadar

birisi uyumsuz demedi ama dönüştürücü kullanmanın bir dezavantajı vs. var mı direkt son nesil destekli bir psu ile değiştirmek fena olmazdı sanki fiyat farkı 1000₺ kadar
Son nesil ATX 3.0 daha iyi olur tabi. Fiyat farkını vermek zorlamayacaksa. Dönüştürücü kullanmanın dezavantajı yok, her kablolama gibi doğru yapılması gerek. Ekran kartı hariç başka bir parçaya dönüştürücü gerekmiyor zaten o da modele bağlı, bazıları eski tarz konnektöre sahip hala daha.

Geri
Yukarı