MSI B650 Tomohawk vs Pro B650 P Wi-Fi

Arkadaşlar merhaba aynı soruya bende şu anda sahibim. Tomahawk mag wi fi ile b650p pro arasındayım arada 1200 tl civarı bir fark var(2. El alacağım ikisini de) sizce o paraya değecek bir fark var mı?

MSI B650P Pro kullanıyorum. Tüm RAM slotları dolu, RAM kontrolü yapması 1dk ya yakın sürüyor. AM5 için yaygın bir sorun galiba Slow post diye geçiyor ama Reddit'te falan Gigabyte anakartlar ile daha düşük post süresi aldığını söyleyenler var. MSI sorunu mu güncel BIOS'ta çözüldü mü tam bilmiyorum. Şu an BIOS güncellemeye de cesaret edemiyorum.

MSI B650P Pro kullanıyorum. Tüm RAM slotları dolu, RAM kontrolü yapması 1dk ya yakın sürüyor. AM5 için yaygın bir sorun galiba Slow post diye geçiyor ama Reddit'te falan Gigabyte anakartlar ile daha düşük post süresi aldığını söyleyenler var. MSI sorunu mu güncel BIOS'ta çözüldü mü tam bilmiyorum. Şu an BIOS güncellemeye de cesaret edemiyorum.
4 RAM kullanıyorsan Intel'de de ayrı olayı yaşarsın bunun AMD ile alakası yok memory training ile alakası var.

4 RAM kullanıyorsan Intel'de de ayrı olayı yaşarsın bunun AMD ile alakası yok memory training ile alakası var.
İki RAM varken ortalama 30 saniye dört RAM ile bir dakika civarında bekletiyor. Sırf bu süre için intel'e geçmeyi düşünüyordum dual boot ile linux kullanmak için. İntel'de de durum aynı mı bir faydası olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı