MSI BIOS Arayüzü Değişti

Konuda B450 demişsin eski resimde B350 yazıyor. Bu terslikte bir iş var.

Şaka maka o nasıl bir tasarımdır tebrik ederim MSI'yi.

Düzenleme: Eski resmi internetten bulmuşsundur, ben bunu düşünemedim tabi. Elimi yüzümü yıkamam lazim kendime gelmem gerekiyor.
:) Evet internetten buldum temsili olarak koydum.

Aynen bende öyle bi hata yaptım araştırmadan güncellemiş bulundum çok pişmanım ingilizcem iyi değil zaten ayarlarda baya zorlandım eski grafikleri olsaydı bukadar zorlanmazdim

Olayı çözdüm :) Bende de MSI B450 gamnıg plus anakart var geçen hafta almıştım. arayüzü çok hoşuma gitmişti daha sonra biosu güncellediğimde arayüz çok sade oldu ve hiç beğenmedim. araştırdığımda MSI bu konuda arayüzü daha kısa ve sadeleştirdiklerinin açıklamasını yapmış. daha sonra geri dönmek istedim olmadı,internetten araştırdım çözüm bulan da olmayınca kendim bu işe el attım. çözümü şöyle yaptım.; anakartı ilk aldığınızdaki eski sürüm değilde, yeni sürümden bir önceki eski sürümü yüklediğinizde kabul ediyor.ben de şaştım kaldım ama böyle yapınca oldu.

Olayı çözdüm :) Bende de MSI B450 gamnıg plus anakart var geçen hafta almıştım. arayüzü çok hoşuma gitmişti daha sonra biosu güncellediğimde arayüz çok sade oldu ve hiç beğenmedim. araştırdığımda MSI bu konuda arayüzü daha kısa ve sadeleştirdiklerinin açıklamasını yapmış. daha sonra geri dönmek istedim olmadı,internetten araştırdım çözüm bulan da olmayınca kendim bu işe el attım. çözümü şöyle yaptım.; anakartı ilk aldığınızdaki eski sürüm değilde, yeni sürümden bir önceki eski sürümü yüklediğinizde kabul ediyor.ben de şaştım kaldım ama böyle yapınca oldu.
3.nesil kullanıyorsanız, desteklemediğinden sistem görüntü vermeyecektir. 3.nesiller için alan açılsın diye arayüzü sadeleştirdiler.

3.nesil kullanıyorsanız, desteklemediğinden sistem görüntü vermeyecektir. 3.nesiller için alan açılsın diye arayüzü sadeleştirdiler.
Şu anda bilgisayarımda ve görüntüsünde herhangi bir sıkıntı yok. zaten en son güncellemelerin yazılımsal anlamda öyle çok "Upgrade" yapılmış gibi bir bir durum yok. ve eski sürüme döndüğümde bir eksiklikte hissetmedim.

İleride 3.Nesile geçiş yaparsanız, son sürüm kullanmak zorundasınız. 2.Nesil'de önceki arayüzü kullanabilirsiniz tabiki de.
Şu anda bilgisayarımda ve görüntüsünde herhangi bir sıkıntı yok. zaten en son güncellemelerin yazılımsal anlamda öyle çok "Upgrade" yapılmış gibi bir bir durum yok. ve eski sürüme döndüğümde bir eksiklikte hissetmedim.

Aynı hatayı bende yaptım ve son sürüme güncellediğim de büyük bir hata yaptığımı zannettim. Acaba dedim yanlış bir şey mi yaptım diye korktum. Bu konuyu görünce içim rahat etti. Ama şimdi de bu bios ayarlarına alışmamız gerekecek anlaşılan...

Arkadaşlar ben normalde 3.6 kullanıyordum GHz ısınmasın diye çünkü stok fan var. Ama nedense cpu boost kapatmama, CPU RATIO 36 yapmama rahmen bilgisayarı başlattığında 4GHz kullanıyor yardımcı olun lütfen bilgisayar ani derece sıçramaları yapıyor acil kapatmam lazım bunu. Game mode bile kapattım ekstra olarak o da etki ediyordu.

Geri
Yukarı