Çözüldü MSI BIOS Flashback+ Nedir ?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ah4tmx

Hectopat
MSI B450-A Pro isimli anakartım var, kutusunda BIOS Flashback+ ibaresi var bu nedir? Açıklayabilecek birisi var mı acaba BIOS güncellemeyi biliyorum da, bunu çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartın "Gaming Device Port" yani PS/2 çıkışıyla biten sıranın en başına anakartın kendi sitesinden indirdiğin BIOS dosyasını "MSI.ROM" olarak değiştirip FAT32 biçimli bir belleğe kopyalayarak takıyorsunuz. Ardından bilgisayar kapalı haldeyken tuşuna basıp 5 dk bekledikten sonra işlem tamamlanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anakartın "Gaming Device Port" yani PS/2 çıkışıyla biten sıranın en başına anakartın kendi sitesinden indirdiğin BIOS dosyasını "MSI.ROM" olarak değiştirip FAT32 biçimli bir belleğe kopyalayarak takıyorsunuz. Ardından bilgisayar kapalı haldeyken tuşuna basıp 5 dk bekledikten sonra işlem tamamlanıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözüm
Anakarta güç kablosu dışında hiçbir şey takılı değilken BIOS güncellenmesine olanak sağlayan özellik.

Genelde yeni nesil işlemciler için BIOS güncellemesi gerektiğinde ve BIOS bozulduğunda kurtarmak için bu özelliğe ihtiyaç duyulur.
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim son olarak mesajlarımda RX 580 sorunda demeyelim ama Boot'u geçerken ekran kartı anlık titremesi normal mi?

Anakarta güç kablosu dışında hiçbir şey takılı değilken BIOS güncellenmesine olanak sağlayan özellik.

Genelde yeni nesil işlemciler için BIOS güncellemesi gerektiğinde ve BIOS bozulduğunda kurtarmak için bu özelliğe ihtiyaç duyulur.

Diğer donanımlar takılıyken de yapmak mümkün müdür?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı