MSI BRAVO 15 A4DCR-255XTR fan sesi yapıyor

jeocem

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, geçen efsane cuma indirimlerinde MSI BRAVO 15 A4DCR-255XTR model laptopu aldım. Özellikler;
  • İşlemci: AMD R5-4600H (8MB L3 Cache, 3.00 GHz, up to 4.00 GHz)
  • Ekran: 15.6" FHD (1920*1080), 60Hz IPS Level
  • Ekran Kartı: RX5300M, GDDR6 3GB
  • Hafıza: DDR IV 8 GB (3200MHz)
  • Hafıza yuvası: 2 Slot
  • Maksimum Hafıza: Max 64 GB
  • HDD: 512 GB NVMe PCI-e Gen3x4 SSD
  • Pil: 3-Cell, Li-Polymer, 51 Whr
  • Güç Adaptörü: 180W adaptör

Piyasaya göre nispeten iyi bir fiyata aldım. (7500 TL) Ama bence 7500 TL de az para değil ne olursa olsun. Neyse, laptopu kullanırken Steam yükledim. Ee bu iş için PS4'ü sattım. CS:GO kurdum ücretsiz. Oyunu oynarken, kasma takılma yok tamam ama fan sesi var bayağı. Kendi kendime bunda fan ses yapıyorsa daha ağır oyunlarda ne yapacak diye düşündüm. Dragon Center'dan bakıyorum CPU sıcaklığı en fazla 72 derecelerde, sanırım normal. Tabii masaüstüne dönerek. Afterburner'ı da kurdum ama bir türlü oyun sırasında sol üstte bilgileri göremiyorum.

Uzun lafım kısası PS4'den laptopa geçtim, çünkü yaşlı laptopum bozuldu ve çok amaçlı bir laptop alayım dedim. Konsol kullanan biri olarak bu kadar yakından bu fan sesi beni rahatsız etti. Acaba bu PC'de bir problem mi var? Oyun amaçlı PC kullanmayı yıllar önce bıraktığım için olaydan bihaberim. Yardımcı olursanız sevinirim? Nasıl anlarım?

İade edeyim diyeceğim ama her halükarda bir laptopa ihtiyacım var. PC, masaüstü işlerde müthiş hızlı ve sessiz hoşuma gitti o yönü. Ayrıca iade etsem yerine ne alacağım diye de düşündüm. i3-i5 U işlemcili laptoplara 6000 TL istiyorlar. Ne diyorsunuz arkadaşlar? Fikirlerinizi bekliyorum.

Not: İnşaat mühendisiyim, program falan da kullanacağım için işlemcisi iyi bir şey olsun kafasıyla bu PC'ye yöneldim. U işlemcilerden vs. o yüzden kaçtım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı