MSI Bravo 15 A4DDR düşük FPS veriyor

Bütün sürücüleri doğru kurduğunuzdan emin olun. Laptopu şarjda kullanın ve güç planını yüksek performans olarak ayarlayın. Sorun devam ederse laptopu başka oyunlarda da deneyin.

Hocam başka oyunlarda sorun yoksa muhtemelen GTA sorunludur. Ayarlarla ilgili diyeceğim ancak MSAA falan da açsanız o kadar FPS düşüreceğini düşünmüyorum. Yine de ayarları bir gözden geçirin ve dosya bütünlüğünü doğrulayın.

Ekleme: Oyunun hangi grafik kartını kullandığına bakın. Tümleşik olanı kullanıyorsa oyunu harici grafik kartı ile çalıştırmayı deneyin.

Hocam başka oyunlarda sorun yoksa muhtemelen GTA sorunludur. Ayarlarla ilgili diyeceğim ancak MSAA falan da açsanız o kadar FPS düşüreceğini düşünmüyorum. Yine de ayarları bir gözden geçirin ve dosya bütünlüğünü doğrulayın.

Ekleme: Oyunun hangi grafik kartını kullandığına bakın. Tümleşik olanı kullanıyorsa oyunu harici grafik kartı ile çalıştırmayı deneyin.

Hocam onu nasıl değiştirebiliriz.

Başlat - Ayarlar - Sistem - Grafik Ayarları yolunu izleyin. Masaüstü uygulaması seçili iken Göz at butonuna tıklayın ve oyunun exe dosyasını bulup ekleyin. Ardından oyunun üzerine tıklayıp seçenekler butonuna basın. Yüksek Performans seçeneğini seçip kaydedin. Ayrıca Dragon Center varsa Extreme(Uç) Performans seçeneğini seçin ve Gaming Mode seçeneğini aktif edin. Yine Dragon Center uygulamasından Gaming Mode kısmında Add Game butonuna tıklayın ve oyunun exe dosyasını ekleyin. Eklendikten sonra Ayar simgesine tıklayın ve Sistem Performansı onay kutusunu işaretleyin. Sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Oyun sırasında AfterBurner ile sistemi izleyerek hem sıcaklık hem kullanım değerleri hem de FPS bilgilerini bir arada görebilirsiniz. Göstergeler konusunda yardım almak isterseniz;

Geri
Yukarı