MSI Bravo 15 League of Legends oynarken oyun donuyor

İşletim sistemi
Windows 10

bishop heahmund

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi League of Legends oynarken oyun donuyor, kısa bir süre sonra hemen oyun kapanıyor. Beni masaüstüne atıyor ve masaüstünde de hiçbir şey yapamıyorum hiçbir komut işlemiyor. CTRL + alt + del yaparak Görev Yöneticisi'ni açmam gerekiyor bilgisayarın kendine gelebilmesi için. Yardım edin 1 haftadır oyun oynayamıyorum oynadıgım 10 oyunun 8'inde oluyor hepsini de kaybediyorum.

MSI Bravo 15 kullanıyorum 8 RAM RX5500M ekran kartı 512 SSD.

Düzenleme: DDU ile ekran kartını kaldırıp yeniden kurdum hala aynı.

@claus

Son düzenleme:
Tüm sistemini belirtir misin detaylı olarak?
Oyun içi ısı değerleri nedir? Windows update ile tüm güncellemeler yüklü mü?
Birde ekran kartı sürücü sürümü nedir? Arka planda Windows update eski GPU sürücünü yüklüyor olabilir. Bu ayarı kapat.

Hearthstone oyununda da aynı hatayı alıyorum, oyun ekranı birden siyah oluyor ardından bilgisayar siyah ekran oluyor sonra eski haline dönüyor fakat oyun donmuş ve beyaz halde, ardından kapatıp yeniden açmam gerekiyor.

Tüm sistemini belirtir misin detaylı olarak?
Oyun içi ısı değerleri nedir? Windows update ile tüm güncellemeler yüklü mü?
Birde ekran kartı sürücü sürümü nedir? Arka planda Windows update eski GPU sürücünü yüklüyor olabilir. Bu ayarı kapat.
Isı değerlerini bilmiyorum fazla ısınmadığını düşünüyorum çünkü eskiden hiç böyle bir sorun yaşamamıştım ve fps değerlerimde sorun yok. Ekran kartı sürücüm son sürüm daha geçen ddu ile silip yüklemiştim. Windows update ' de tüm güncellemeler yüklü ve an itibariyle durdurdum, dediğiniz ayar da kapalıymış
tam sistem modelim : bravo 15 b5dd
8 ram directx12 ryzen 5 5600h win10pro 64bit ekran kartı radeon rx 5500m

Son düzenleme:
Sistemdeki diski belirtir misin birde?
doğru anladıysam ssd
ssd.png

S
AS SSD Benchmark ile'de test yapar mısın? O model SSD'de şikayet çok fazla. Sistemi test için en azından HDD var mı elinizde yada SSD?
Ayrıca 2 GPU sürücünde güncel değil mi?
Sürücüler güncel evet, maalesef elimde test için hdd veya ssd bulunmuyor.
as ssd benchmark.png

Ayrıca league of legends ' i eski directx modunda çalıştır dediğimden beri bu sorunu yaşamıyorum ( daha yavaş çalışıyor orası kötü maalesef ) fakat hearthstone oyununda hala aynı sorunu yaşıyorum

Geri
Yukarı