MSI bravo 2021 modeli alınabilir mi?

Bütçe
max 12-13k civarı
Hocam ASUS ROG önerdim TUF değil, ROG'un bravo kasadan daha dayanıklı olduklarını biliyorsunuzdur umarım. Üst segment kasalar bunlar, bravo giriş seviyesi.
Acer iyi olmayabilir evet o açıdan. Ama ASUS MSI'la aynıdır veya daha iyidir.

Hocam bu sınav için mezun senem yani 2 senedir piyasada neredeyse hiç yoktum ondan dolayı her şeyi soruyorum. Şu anki bilgim tamamen etrafımdaki insanların görüşlerine ve 2 günlük araştırmaya dayanıyor, size bir laf etmek istememiştim orada. Her yeni bilgi bana bir artıdır, teşekkür ederim.
Guzel bir cihaz hocam. Ancak fiyati bence bir tik pahali. 15-16 arasina bu cihazi onerebilirim.
tulpar serisinin sıkıntılı olduğunu söylüyorlar, katılıyor musunuz?
katılmıyorsanız -konudan biraz uzağım- insanlar neyden şikayet ediyorlar?

Hocam bu sınav için mezun senem yani 2 senedir piyasada neredeyse hiç yoktum ondan dolayı her şeyi soruyorum. Şu anki bilgim tamamen etrafımdaki insanların görüşlerine ve 2 günlük araştırmaya dayanıyor, size bir laf etmek istememiştim orada. Her yeni bilgi bana bir artıdır, teşekkür ederim.
1 aydır takip etmekteyim segment sıralaması şöyle:

Giriş seviyesi kasalar (Plastik, 45% NTSC)
ASUS TUF Gaming
MSI GF (Msi Bravo 15)
Nitro 5
Ideapad Gaming 3

Orta seviye (Plastik+Metal, 72% NTSC)
ASUS TUF Dash
MSI GL
Acer Predator Helios
Lenovo Legion 5
HP Omen 15 2020
Asus ROG Strix

Üst segment (Tamamen Metal, Plastik+Metal, 72%NTSC+)
Asus ROG (belirli modeller)
MSI GP (Msi Alpha 15)
...
Bazı modellerin kasası iyi olmasına rağmen paneli kötü olabiliyor bazılarının da paneli iyi olsa da kasası kötü oluyor segmentinden. O modelin özelliklerine bakmalısınız.

1 aydır takip etmekteyim segment sıralaması şöyle:

Giriş seviyesi kasalar (plastik, 45% NTSC)
ASUS TUF Gaming.
MSI GF (MSI bravo 15)
Nitro 5
Ideapad Gaming 3

Orta seviye (plastik+metal, 72% NTSC)
ASUS TUF dash.
MSI GL.
Acer Predator Helios.
Lenovo Legion 5
HP Omen 15 2020.
ASUS ROG STRIX.

Üst segment (tamamen metal, plastik+metal, 72%ntsc+)
ASUS ROG (belirli modeller)
MSI GP (MSI Alpha 15)

HP Omen 17k bandında olmasaydı bayağı beğenmiştim, 9-10k civarına da bir versiyonu var ama 60Hz, 10k verip 60Hz almak pek akıl kârı değil gibi.

Tulpar serisi o kadar da kötü değil ama Abra berbat. İnsanlar abradan şikayet ediyor. Ve tulpar 20.2 abra kasası kullanıyor isminde tulpar olsa da. Bilerek yapılmış gibi. Ondan şikayet var çok

Modele gore degisiyor. Iyi olan modelleri var, kotu olan modelleri var. Direkt Tulpar gorunce iyi veya kotu demek pek mantikli degil anlayacaginiz.

Alınabilir ancak 13kya daha iyi modeller mevcut.
acaba birkaç örnek verebilir misin?
Tulpar serisi o kadar da kötü değil ama Abra berbat. İnsanlar abradan şikayet ediyor. Ve tulpar 20.2 abra kasası kullanıyor isminde tulpar olsa da. Bilerek yapılmış gibi. Ondan şikayet var çok
hocam rahatsız ediyorum ama bilgili ve danışabileceğim bir insana benziyorsunuz, sizce

bu bilgisayar sunduğu özelliklere göre nasıl alınabilir mi?

bu ise konuyu açarken kullandığım ve elimdeki en iyi seçenek olan bravo. İkisi arasında kalsanız hangisini seçerdiniz bunu da merak ettim doğrusu, cevaplarsanız çok memmun olurum :)

Son düzenleme:
acaba birkaç örnek verebilir misin?

hocam rahatsız ediyorum ama bilgili ve danışabileceğim bir insana benziyorsunuz, sizce

bu bilgisayar sunduğu özelliklere göre nasıl alınabilir mi?

bu ise konuyu açarken kullandığım ve elimdeki en iyi seçenek olan bravo. İkisi arasında kalsanız hangisini seçerdiniz bunu da merak ettim doğrusu, cevaplarsanız çok memmun olurum :)
Hocam gaming laptoplarda 3 seri vardır bu seriler çöptür
Monster Abra
Casper Excalibur
ve
HP Pavilion. Bu üçü baş ağrıtır. Pavilion önermiyorum.

Şimdi hocam Bravo, fena değil ancak aceleci davranmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Az önce 3050Ti i5 11300 tuf dash 10500 yerine 9600e satıldı(bitti). Piyasadan düşük fiyata satılan cihazları alın ki sonradan pişman olmayın böyle indirimleri görünce. 11200 zaten normal fiyatı bravonun.

Hocam Gaming laptoplarda 3 seri vardır bu seriler çöptür.
Monster Abra.
Casper Excalibur.
Ve.
HP Pavilion. Bu üçü baş ağrıtır. Pavilion önermiyorum.

Şimdi hocam bravo, fena değil ancak aceleci davranmanıza gerek yok diye düşünüyorum. Az önce 3050 Ti i5 11300 TUF dash 10500 yerine 9600e satıldı(bitti). Piyasadan düşük fiyata satılan cihazları alın ki sonradan pişman olmayın böyle indirimleri görünce. 11200 zaten normal fiyatı bravonun.

Hocam bilgilendirme için teşekkürler, Pavilion'un baş ağrıtma sebebi nedir acaba?
Ve evet dediğiniz gibi indirimlere bakmaya çalışıyorum ama genelde bayağı yanıltıcı oluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı