MSI Center ekran kartını bozdu

DarkLegendREA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

MSI Gaming Z Trio RX 6800 adlı ekran kartını 2 ay önce almıştım. Bugüne kadar boştayken fanları çalışmıyordu. 3 gün önce yazılımsal çakışma olduğunu düşünüyorum. AMD'nin yazılımı ile MSI Center çakışıyordu bence. Fanlar boşta 1800 RPM'de çalışmaya başladı. GPU kullanımı %2 %1 falandı. Sıcaklıklar da 47 derece civarlarıydı.

Sonra Zero Frozr özelliğini hatırladım. Girdim MSI Center'dan ama zaten açıktı. Sonra AMD'de sıfır RPM olduğunu hatırladım. Girdim AMD uygulamasına, bir baktım otomatikte değil. Fanlar özele çekilmiş. Geri otomatiğe aldım. Bu arada onda da sıfır RPM açıktı. Otomatiğe aldım, 1200 RPM'e düştü yine boşta. Kafayı sıyırmak üzereyim.

MSI Center'dan Zero Frozr açıp kapatınca yine özele çekiliyor otomatikten. Herhangi bir ayar yaparsam özele çekiliyor otomatikten. Windows güç ayarlarım dengelide. Bunun için PC'ye format attım 400 GB'lik oyunlar gitti. Bir daha yükleyeceğimden emin değilim.

@kino

1692513553338.png

1692513573825.png

1692513592143.png

1692513613408.png

Forumda benimle aynı ekran kartına sahip aynı soruna sahip birini gördüm. Ve benimle aynı anda alan bir arkadaşımda hiçbir sorun yok. Dün FurMark testi yaptık sonuçlar neredeyse aynı.

Ve bazen MSI Center ekran kartımı görmüyor, renkleri sıfırlıyor.

@kino
Hocam size ihtiyacım var böyle konularda başkalarına yardım ettiğinizi gördüm ve onların çözümleri işime yaramadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

MSI Gaming Z Trio RX 6800 adlı ekran kartını 2 ay önce almıştım. Bugüne kadar boştayken fanları çalışmıyordu. 3 gün önce yazılımsal çakışma olduğunu düşünüyorum. AMD'nin yazılımı ile MSI Center çakışıyordu bence. Fanlar boşta 1800 RPM'de çalışmaya başladı. GPU kullanımı %2 %1 falandı. Sıcaklıklar da 47 derece civarlarıydı.

Sonra Zero Frozr özelliğini hatırladım. Girdim MSI Center'dan ama zaten açıktı. Sonra AMD'de sıfır RPM olduğunu hatırladım. Girdim AMD uygulamasına, bir baktım otomatikte değil. Fanlar özele çekilmiş. Geri otomatiğe aldım. Bu arada onda da sıfır RPM açıktı. Otomatiğe aldım, 1200 RPM'e düştü yine boşta. Kafayı sıyırmak üzereyim.

MSI Center'dan Zero Frozr açıp kapatınca yine özele çekiliyor otomatikten. Herhangi bir ayar yaparsam özele çekiliyor otomatikten. Windows güç ayarlarım dengelide. Bunun için PC'ye format attım 400 GB'lik oyunlar gitti. Bir daha yükleyeceğimden emin değilim.

@kino

Eki Görüntüle 1909719

Eki Görüntüle 1909720

Eki Görüntüle 1909721

Eki Görüntüle 1909722

Forumda benimle aynı ekran kartına sahip aynı soruna sahip birini gördüm. Ve benimle aynı anda alan bir arkadaşımda hiçbir sorun yok. Dün FurMark testi yaptık sonuçlar neredeyse aynı.

Ve bazen MSI Center ekran kartımı görmüyor, renkleri sıfırlıyor.
Hocam Zero Frozr'ın amacı zaten boşta fanları kullanmaması değil mi? Hatayı anlamadım.

Hocam dediğiniz gibi çakışıyor olma ihtimalleri yüksek, MSI Center'ı tamamen silip sadece AMD yazılımı üzerinden bir deneyin derim.
Denedim fakat olmadı hocam

MSI Center'in BIOS'a yazma gibi bir özelliği varsa o zaman yandık sorun bu
2 aydır hiçbir şey olmazken son 3 günde olması çok saçma.
Bir de güncellendikten sonra oldu.

Denedim fakat olmadı hocam.

MSI Center'in BIOS'a yazma gibi bir özelliği varsa o zaman yandık sorun bu.
2 aydır hiçbir şey olmazken son 3 günde olması çok saçma.
Bir de güncellendikten sonra oldu.

Bir de fanlara BIOS üzerinden kontrol etmeyi deneyebilir misiniz? Belki çözüm olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı