MSI Core Frozr L fan RAM'in üstüne geliyor sığmıyor

Bekir Özler

Femtopat
Evet arkadaşlar dediğim gibi fan olması gerektiği yerde RAM'e çarpıyor oturmuyor yerine bu sebepten. Bende bu yüzden fanı egzoz fanına bakan yere taktım bunun bana eksileri var mıdır veya olması gerektiği yere takmamın bir yolu var mıdır? Anakartım ASUS B450M-K Prime.

Evet arkadaşlar dediğim gibi fan olması gerektiği yerde RAM'e çarpıyor oturmuyor yerine bu sebepten. Bende bu yüzden fanı egzoz fanına bakan yere taktım bunun bana eksileri var mıdır veya olması gerektiği yere takmamın bir yolu var mıdır? Anakartım ASUS B450M-K Prime.
Fanın yönünü doğru ayarladıysan bir farkı olacağını sanmam. Soğutucu fanı egzoz fana doğru üflemeli.

Hocam fan yönü doğru olsun yeter. Arkadaşımın dediği gibi egzoz fanına doğru havayı üflesin veya çekip aktarsın.

Fotoğraf atabilirim bir dakika
Oyundayken 77 dereceye kadar çıkıyor bu yaz olduğu için midir yoksa fanın yönünü değiştirdiğim için midir çok tereddütte kaldım
Fark oluyor sıcak havayı atmaktansa soğuk hava üfleme daha etkili.
Fan biraz yükseltilebiliyorsa yükseltin fanı.
fanı yükseltemiyorum çünkü metal telle sabitleniyor ve biraz yükseğe aldığımda sabitlenecek bir yer kalmıyor 😁

Dosya Ekleri

• 20200814_205857.jpg
    20200814_205857.jpg
    1,4 MB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Micro-ATX anakartların sıkıntısı da bu. Yükseltilebilir fanlı bir soğutucu almanız gerekecek. İsterseniz bunu satın. Eğer fan diğer yöne doğru üflerse sıcak hava hem gelen soğuk havayı engeller hem de RAM'lerin üstüne gelir ki bu da sıcaklığı arttırır.

Hocam fan egzoz fana doğru üflesin.
fanım egzoz fana doğru üflüyor sadece yönü farklı,
Micro-ATX anakartların sıkıntısı da bu. Yükseltilebilir fanlı bir soğutucu almanız gerekecek. İsterseniz bunu satın. Eğer fan diğer yöne doğru üflerse sıcak hava hem gelen soğuk havayı engeller hem de RAM'lerin üstüne gelir ki bu da sıcaklığı arttırır.
fan egzoz fana doğru üflüyor zaten onu ayarladım ama diğer tarafta olsa sanki daha iyi olacaktı, Micro-ATX kartlar hakkında katılıyorum yeter sanıyordum ama bunu düşünememişim

Geri
Yukarı