Çözüldü MSI CX62 6QD Hackintosh HD530 Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Açılmıyordu şu ana kadar, şimdi açıldı ama donuyor. KextPatch kısmına şunu ekliyorum,

AppleIntelSKLGraphicsFramebuffer
FF0000000100000020000000
03060A000008000087010000
Intel HD 530 - Port 7 as HDMI

ve şunu siliyorum,

01030303
01030403
10.11-SKL-1912000-4_displays

açılıyor açılır açılmaz donuyor ama grafik tanınmış bir şekilde
dock saydam görüntü mükemmel ama donuyor, donmasa tamam işlem.

@montezuma

01030303
01030403
10.11-SKL-1912000-4_displays

Bunu ekleyince boot etmiyor.
@montezuma

Benim paylaştığım dosyada bu yama yok. Bu yamayı kullanma sebebin ayrı monitör mü kullanıyorsun? Yamaların hepsini devre dışı bırakıp dene. Ayrıca 0x191b0000 ile dene bir de.

Port7 yaması olmadan açılıyor ben açılmıyor sanıyordum onsuz.

191b0000 ile açıldı ama şifreyi girip sistemi açtığımda tekrar dondu ayrıca port7 yaması olmadan açıldı bu defa @montezuma

Diğer yamaları aktif edip dene. Port 7 yaması harici.

01030303 yamasını ekleyince boot etmiyor. Diğerlerinin hepsi aktif boot ediyor şifreyi girip açıyorum ve sistem kitleniyor donuyor. @montezuma

Şifreyi girip bilgisayarı açınca hemen Sistem donuyor bunu nasıl çözerim ben ekranı tanıyor bu defa da bu çıktı. @montezuma

Config/ Devices içindeki yamaları silip dene.

aynı model laptop bendede var sonucları bekliyorum rez kısaca

Config > Devices kısmındaki intel gfx yamalarını silip denedim sonuç yine aynı. İşin kötü yanı temiz kurulum yaptım, sizin verdiğiniz config dosyası artık işe yaramıyor. Ama gerçek şu ki 1 ayda benim tanıtamadığım hd 530 grafik kartını sadece bir config dosyasına bir yamayla tanıttınız nerdeyse. Bu işi ancak siz çözersiniz nerede hata yapıyorum anlamıyorum. Yeniden başlattığımda grafik tanıyor sistem donuyor tekrar yeniden başlattığımda aynı config dosyasıyla boot etmiyor. Yardımınızı bekliyorum. @montezuma

01030303
01030403
10.11-SKL-19120000-4_displays
Bu yamayı ekleyince boot etmiyor.

Deneme şansınız varsa siz de deneyin, yukarıda EFI klasörümü paylaşmıştım. Belki benim gözümden kaçan bişeyi siz bulursunuz. Son olarak montezuma arkadaşın verdiği config ile hd 530 tanıtmaya çalış. O config ile şansın daha yüksek olur. @ykd96

@montezuma Kardeşim sayende 1 aydır tanıtamadığım hd 530 ekran kartını tanıttım. Şu anda mükemmel çalışıyor. Hakkını helal et. Ayrıca alc892 kodeğini de tanıttım. Müsait olduğum bir zaman başarılı kurulumlarda da bir konu açacağım. Senin yaptığın config dosyasında hiç bir sıkıntı yok sadece KextToPatch kısmındaki 01030303 yamasını sildim başka hiçbir değişiklik yapmadım. Ayrıca açıldıktan sonra donmasının sebebi de benim Bios'ta CPU C State diye bir ayar var bunu kapattım düzeldi. Konuyu Çözüldü olarak değiştirebilirsin :)

Son düzenleyen: Moderatör:
@montezuma Kardeşim sayende 1 aydır tanıtamadığım hd 530 ekran kartını tanıttım. Şu anda mükemmel çalışıyor. Hakkını helal et. Ayrıca alc892 kodeğini de tanıttım. Müsait olduğum bir zaman başarılı kurulumlarda da bir konu açacağım. Senin yaptığın config dosyasında hiç bir sıkıntı yok sadece KextToPatch kısmındaki 01030303 yamasını sildim başka hiçbir değişiklik yapmadım. Ayrıca açıldıktan sonra donmasının sebebi de benim Bios'ta CPU C State diye bir ayar var bunu kapattım düzeldi. Konuyu Çözüldü olarak değiştirebilirsin :)
Güle Güle kullan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı