MSI CX62 6QD için RAM ve SSD önerisi

Bütçe
1000-1500 TL

Creedtus

Zeptopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. Benim MSI CX62 6QD model bir laptopum var. Donanım gibi konularda pek bilgisi olmayan ortalama bir kullanıcıyım. Bu yüzden bu forumu görünce yardımcı olabilecek birileri çıkar umuduyla sizlere danışmak istedim. Çok aşırı oyun oynayan biri olmadığım için bugüne kadar bilgisayarda mevcut olan donanımlarla idare ediyordum. Müzisyen olduğum için videolar kaydedip düzenleme programlarıyla bazı işlemler yapmaya başladım. E zaten yeni, güncel olmayan bir bilgisayar kullandığım için artık ciddi şekilde sıkıntı çekmeye başladım. Bir adet 8 GB RAM, hangisi en güncel ve bilgisayarın desteklediği model ise bir adet de SSD takviyesi ile bilgisayarımın beni uzun bir süre idare edecek bir hale gelebileceğini tahmin ediyorum. (Veya bunların yerine şunları donanımları değiştirsen daha iyi olur dediğiniz şeyler varsa lütfen önerilerinizi belirtin.) 2 ürün için 1000-1500 aralığında bir bütçe ayırdım. RAM ve SSD konusunda MSI CX62 6QD bilgisayarıma hangi ürünleri önerirsiniz acaba?
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Resmi siteden baktığım üzere cihazın hem 2.5" hem de NVMe M.2 SSD yuvası olduğunu görüyorum.
IMG_20211128_163214.jpg

Bu bağlamda NVMe SSD alıp sistem diski, HDD'yi de depo olarak kullanmanızı öneririm.
SSD olarak ise 500GB ve 1TB'lık modeller önereceğim, RAM aldıktan sonra ne kadar bütçe kalırsa ona göre seçim yaparsınız.

500GB:

750TL artarsa kesinlikle SN750.

1TB:

------
SODIMM RAM'ler hakkında bilgim yok maalesef.

Merhabalar arkadaşlar. Benim MSI CX62 6qd model bir laptopum var. Donanım gibi konularda pek bilgisi olmayan ortalama bir kullanıcıyım. Bu yüzden bu forumu görünce yardımcı olabilecek birileri çıkar umuduyla sizlere danışmak istedim. Çok aşırı oyun oynayan biri olmadığım için bugüne kadar bilgisayarda mevcut olan donanımlarla idare ediyordum. Müzisyen olduğum için videolar kaydedip düzenleme programlarıyla bazı işlemler yapmaya başladım. E zaten yeni, güncel olmayan bir bilgisayar kullandığım için artık ciddi şekilde sıkıntı çekmeye başladım. Bir adet 8 GB RAM, hangisi en güncel ve bilgisayarın desteklediği model ise bir adet de SSD takviyesi ile bilgisayarımın beni uzun bir süre idare edecek bir hale gelebileceğini tahmin ediyorum. (veya bunların yerine şunları donanımları değiştirsen daha iyi olur dediğiniz şeyler varsa lütfen önerilerinizi belirtin.) 2 ürün için 1000-1500 aralığında bir bütçe ayırdım. RAM ve SSD konusunda MSI CX62 6qd bilgisayarıma hangi ürünleri önerirsiniz acaba?
Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkürler.

Notebooklarda model aynı olsa dahi RAM ve depolama seçenekleri değişebilmektedir o sebeple senin sistemde sanırım 8 GB RAM var ve 2.5 inçlik HDD var.

Durum bu ise 500 GB'lik bir NVMe SSD ve 2133 MHz 8 GB notebook DDR4 RAM yeterli olur.

Ancak şunu söyleyelim Dual olarak alınmamış her iki bellek yani RAM modülünün çakışma riski her zaman vardır bunu bilerek RAM alamanız gerektiğini unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı